| anonim_4396 a întrebat:

Am pus intrebarea asta acum vreo 3 saptamani:"Cum pot sa abordez un baiat de pe Facebook de care imi place? Stiu cate-va lucruri despre el". Pana la urma am vorbit cu el am facut cunostinta pe Messenger, i-am pus cate-va intrebari la ce scoala e si cam atat dar cum pot am o discutie cu el mai lunga adica sa ma intrebe si el pe mine de exemplu daca il intreb ce Hobby-uri are sa ma intrebe si pe mine.Mai pe scurt cum pot sa fac sa fie interesat de mine? Funda!:*

Răspuns Câştigător
| ComaniciIonut a răspuns:

Pai sa stii ca mie sincer imi plac complimentele de frumuesete, cat de talentat sunt, complimente de superioriatate si este clar ca daca ii faci asemenea complimente o sa fie atras de tie indiferent daca te place sau nu happy apoi poti sa ii dai usor usor cate un sarut cand ii faci un compliment sarut desta :* si daca da si el eee bine happy apoi plangete lui spune-i ca tu nu poti sa ai ochii lui sau spune-i ca tu ai ochii mai urati ca ai lui si atunci el o sa te contrazica si o sa iti spuna ca tu ii ai cei mai frumosi Vreau sa iti spun ca functioneaza happy ii chestia de logica si morala big grin doar incearca si nu o sa regreti

Răspuns utilizator avertizat
| ComaniciIonut a răspuns (pentru LeEu):

Eu spun din propia experienta din care am ramas cu 2 prietene ff bune nu iubite, iubite au fost doar ca soarta decide cum vrea big grin

| BeTheChange a răspuns (pentru ComaniciIonut):

Cu alte cuvinte, fi pupincuristlaughing...NU!
Eu zic ca e ma bine sa fii tu. Fii sincera si spune-i ce simti, nu neaparat ce vrea el sa auda.
Daca nu te place asa cum esti, inseamna ca nu e pentru tine...happy

8 răspunsuri:
| ComaniciIonut a răspuns:

Succes! :*

| nexus9710 a răspuns:

Faceti si voi un web chatwinking

| OnlyWeTwo a răspuns:

Uite un ghid cu care poti cuceri un baiat:

Apare mereu cate un baiat dragut care te pune pe jar; inima iti bate nebuneste, iar obrajii ti se inrosesc inexplicabil. Dar cum sa-l cuceresti? Ai vrea sa faci lucrurile sa se miste si nu prea stii cum, nu? Ei bine, ghidul nostru e de departe cel mai cool La prima vedere Chiar daca-l cunosti, sau nu, cand faci o pasiune pentru cineva, viata ta se poate schimba complet. Iti petreci tot timpul incercand sa fii mereu in preajma lui si nu visezi decat la asta. Ce-ar fi sa treci la fapte, girl! Pregateste-ti armele! Tot ce trebuie sa faci este sa-ti dai seama cat de mare e pasiunea pe care ai facut-o pentru el, dupa care urmareste cativa pasi pentru a afla cum sa-l cuceresti doar pentru tine. Si... vezi daca tine! Bafta! S-ar putea sa iti dai seama ca El, cel pe care ai pus ochii, nu e baiatul pe care il cautai – asta si e, de fapt, ciudat la asemenea pasiuni: dispar si apar la fel de repede. Tine-te bine, pentru ca vei mai tot trai astfel de experiente… Pasul 1. Pune ochii pe el! Ce gandesti tu: „Oau, uite ce dragut e, sunt sigura insa ca nu l-as interesa niciodata, offf" Ce gandeste el: Exact acelasi lucru! Cum sa-l cuceresti? In primul rand, cum sa afli, daca nici nu incerci macar? Baietii pot fi si ei foarte timizi, sa stii. Fa primul pas! Data viitoare cand il mai vezi, pur si simplu, zâmbeste-i. Daca-ti zambeste si el, e cool. Daca nu, inseamna ca nu e baiatul pe care il cautai, deci n-ai pierdut nimic, nu? Pasul 2. Vorbeste-i! Ce gandesti tu: „Chiar daca as indrazni sa ma duc pana la el, ce sa-i spun? Daca rosesc sau raman blocata sau ma balbai? Ihhhh" Ce gandeste el: „Sunt aproape sigur ca o sa spun vreo tampenie" Cum sa-l cuceresti? Iti vine sau nu sa crezi, afla ca nu ai nevoie de vreo diploma speciala ca sa poti face putina conversatie. Daca nu vrei sa dispara pasiunea, trebuie sa afli ceva despre el. Actioneza! Totul va merge foarte bine daca va aflati intr-un cerc de prieteni comuni sau la scoala, la o petrecere, nu trebuie decat sa astepti momentul potrivit si sa-i spui ceva. In principiu, poti sa-l intrebi orice, dar fa-o cu zambetul pe buze, pe un ton amical, in felul asta nu se va simti brusc emotionat sau iritat. Si, fara sa prinzi de veste, o sa va intindeti la discutii interminabile, ca niste vechi prieteni. Pasul 3. Solutie: incepe flirtul! Ce gandesti tu: „Cum sa-i spun, daca..." Ce gandeste el: „Vorbeste cu mine pentru ca, probabil, nu are nimic mai bun de facut." Cum sa-l cuceresti? Odata ce ati ajuns sa va cunoasteti un pic si te-ai decis ca vrei sa fie mai mult decat o pasiune de moment, urmatorul pas e sa i-o spui si lui. Actioneza! Tot ce trebuie sa stii e ca trebuie sa fii sincera, naturala, relaxata. Daca ti se intampla sa te blochezi, pune-i intrebari. Baietilor le place sa stie ca cineva e interesat de ei – chiar daca tu nu l-ai intrebat decat ce autobuz ia ca sa ajunga la scoala. O sa ajungi o adevarata experta in flirt ai sa vezi. Pasul 4. Prima întâlnire Ce gandesti tu: „Te rog, fa sa ma invite in oras cat mai repede!" Ce gandeste el: „As vrea foarte mult sa o invit in oras, dar daca spune nu? " Fii îndrazneata! Nici unul dintre voi nu vrea sa fie el cel care face primul pas daca celalalt spune „nu"? Dar, daca veti ezita la nesfarsit, totul s-ar putea sfarsi inainte sa inceapa cu adevarat. Uneori, noi, fetele cool, trebuie sa fim mai indraznete Actioneza! Daca te simti usor nesigura, incearca o „falsa intalnire". Cum ar fi sa planuiesti cu prietenii tai o iesire la un film, apoi invita-l. Va fi mult mai putin defensiv si va intelege ca vrei sa-ti petreci timpul cu el. Pasul 5. Da-l gata! Ce gandesti tu: „Saruta-ma! Te roooog!" Ce gandeste el: „As saruta-o, dar daca nu vrea asta?" Fii indrazneata! Sa alegi momentul potrivit pentru primul sarut poate fi un adevarat cosmar. In realitate, nu exista un moment cu adevarat potrivit sau nepotrivit pentru asta, dar sunt cateva lucruri pe care le poti face pentru a depasi mai usor acest moment tensionat Actioneza! Ideea e sa fii subtila, incearca sa ii atingi bratul de fiecare data cand spune ceva amuzant sau sa-l privesti direct in ochi mai mult decat ar trebui. Nu va mai trece mult pana cand buzele voastre se vor intalni Nu-ti mai ramane decat sa te relaxezi si sa savurezi imbratisarea. Great! Felicitari! Mai ales daca l-ai cucerit pe cel potrivit. Oricum, pana nu incerci, nu ai cum sa-ti dai seama, nu? Acum, nu mai ai o simpla pasiune – ai un posibil iubit! Poate ca el va fi un vis devenit realitate sau, poate, vei descoperi ca nu e nici pe departe baiatul pe care-l asteptai. Cel mai important lucru este insa ca ai acum suficienta incredere in tine. Cool, nu? Sper ca am fost de folos.

| JustMe47 a răspuns (pentru OnlyWeTwo):

Nua i un ghid si pentru baieti? laughing

| anca95deea a răspuns:

Pune-i intrebari despre el, despre ce-i place sa faca, etc. si incearca sa gasesti punctele comune. si cand gasesti ceva comun insista putin pe punctul respectivhappy...adica " sapa" putin mai adanc. good luckwinking!