| OanaMariaG a întrebat:

Buna TPU.am si eu o intrebare.ati mai ierta a treia ora un baiat care te-a ranit? si iubirea ar mai fi la fel? eu nu cred.suntem de peste 5 ani impreuna.ce parere aveti? multumesc

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Eu personal l-as mai ierta, daca l-as mai iubi din tot sufletul. Insa daca sentimentele sunt neclare si apare nesiguranta, mai bine nu. 5 ani e ceva...dar daca va fi si a patra oara? dragostea nu va fi la fel, va fi ori mai rau ori mult mai bine. partenerul iti va acorda mai multa atentie si va incerca sa te faca fericita, stiind ca ti-a gresit. da nu e mereu asa. gandeste-te. daca il iubesti si crezi ca te mai iubeste, iarta-l. pe parcurs vei vedea cum merge!

13 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

In intrebarea principala spui ca te-a ranit! noi toti ne-am gandit ca te-a inselat! apoi spui ca v-ati certat doar asa, niste neantelegeri, certuri prostesti! doar tu stii concret ce s-a intamplat pentru ca noua nu ne-ai dat prea multe indicii! daca v-ati certat de la "cu ce culoare iti sta mai bine", poate baiatul are dreptate! deci gandeste-te exact cat de grave sunt aceste certuri si care sunt motivul lor! o relatie de 5 ani nu trebuie sa se destrame dintr-o cearta prosteasca! eu zic sa vorbiti deschis, sa isi accepte fiecare partea lui de vina si sa stabiliti sa nu mai va certati din nimicuri niciodata! o sa iti fie foarte greu sa iti cladesti o alta relatie noua! gandeste-te bine! dar repet, tu stii motivele adevarate si gravitatea lor! bafta!

| Rizer a răspuns:

Daca tii cu adevarat la cineva il vei ierta indiferent ca sunteti de un an de 5 de 10 sau de20.Asta e viata cu bune si cu rele! Incearca-l si da-l dupa tine,schimba-te si tu,ca poate de asta te-a ranit, reindragosteste-te de el, schimbati-va viata! Incearca sa-l indrepti tu pe el daca el nu poate singur, arata-i ca il iubesti(fa-i surprize, etc).Sau daca v-ati saturat unul de altul asta e altceva! Daca nici tu numai simti nimic pentru el, asta e partea a 2 a, dar daca tu inca il iubesti el o sa se indrepte pentru tine si asta daca si el inca te iubeste.

| WR104 a răspuns:

Depinde cum te-a ranit, daca nu implica o alta persoana ai putea sa-l ierti.
Succes!

| neutrino a răspuns:

Aici cred ca e si ceva prostie.

| Delicacy a răspuns:

Ai fi calică dacă nu l-ai mai ierta încă o dată.

| Cris06 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui... sincer de trei ori o fi 5 ani ceva dar totusi... 3 ori nu stii proverbul
UN OM CARE A TRADAT O DATA O VA FACE SI A DOUA OARA iar la tine a fost si a treia, gandeste-te si la orgoliul tau.

| OanaMariaG explică (pentru Cris06):

Dar daca ne-am certat de la niste neintelegerei, certuri prostesti? de tradat nu m-a tradat.

| gabryelm3 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci ce simti, tu ii stii caracterul baiatului.

| nichy2012 a răspuns:

5ANI?! de asta v-ati certat de 3 ori e prea mult! eu zic sa nu ca s-ar putea sa o faca inca o data.asta e sfatul meu.

| KaulitzcestLove a răspuns:

Si eu sunt intr-o relatie de 5 ani, ne-am certat de 2 ori, a treia oara sincer am zis ca ne vom desparti. Iti spun si prin ce chinuri am trecut amandoi? Nu vreau sa te intristez asa ca tac. deci nu, nu ar fi bine sa ierti persoana care te-a ranit a 3-a oara, decat daca vrei sa ajungi sa te tai pe vene happy

| OanaMariaG explică (pentru KaulitzcestLove):

Deci v-ati despartit definitiv?

| KaulitzcestLove a răspuns (pentru OanaMariaG):

Ei bine, nu.

| crystyano37 a răspuns:

5 ani?! am avut o relaţie de 3, şi ea s-a schmbat mult după ce am repetat nişte greşeli, a ajuns să nu mai ţină la mine, şi ...asta a fost!