| angelina1612 a întrebat:

am si eu o intrebare la care sper sa ma ajutati:am avut o bunica care a murit recent (august) de care am fost foarte apropiata, si tin sa mentionez ca a fost ceva ciudat deoarece s-a nascut pe data de 11, a murit pe data de 11, la ora 11.Inca din prima noapte de cand s-a stins din viata o visez intru-na,o visez ca sta noaptea langa mine cand dorm,pe un scaun,imi spune tot timpul sa am grija de lucrurile ei,rade intr-una si este foarte fericita cand ma intalnesc cu ea in vis,odata am fost la o petrecere iar sora mea a visat-o spunandu-i ca e suparata pe mine ca ascult muzica prea tare si sa o dau mai usor,si chiar imi da cate ceva in vis:suc, porumb fiert, iar in ultimu vis mi-a pus un bebelus in brate... Oare ce o insemna toate astea? Astept raspunsuri din partea voastra.Va multumesc.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Se pare ca ai avut o relatie speciala cu bunicuta ta si continua sa aveti si acum prin intermediul viselor.
Cand iti da mortul ceva in vis, inseamna ca ca iti da sanatate, dar copilul nu este bun, se pare ca un copil in vis aduce necaz.
Ai grija si poti insemna daca acel copil inseamna ceva rau pentru tine.
Adica sa vezi ce intampini in urmatoarele 3-4-5 zile.
Ar fi fine sa ii dai de pomana/sa ii aprinzi o lumanare si daca o sa o visezi in continuare, inseamna ca este ingerul tau pazitor.
Poate ar fi bine sa nu mai asculti muzica la ora/data/si ziua in care ea a decedat.
O zi buna sa aihappy

| grab a răspuns:

Pomana cam trebuie sa dai la toti mortii.
Lucrurile ei poti sa le pui undeva in mansarda dupa ce dai din ele de pomana ce consideri tu ca ar mai putea purta o alta batranica.
Vezi ca erau niste carti pe tema interpretarii viselor scrise de marile nume monahale: Arsenie Boca, Ilie Cleopa, Paisie Olaru, si altii. In general le gasesti la editura Sofia si sunt chiar interesante.
Roaga-te pentru linistea sufletului ei de fiecare data cand treci pe langa o biserica intra si aprinde-i o lumanare; cand vezi un amarat pe strada il rogi sa te astepte 3 minute pana ii incalzesti o farfurie cu mancare, i-o dai si ziceti impreuna "sa fie de sufletul lu bunica moarta".

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Nu cred ca toate astea prevestesc ceva rau sau ai de ce sa-ti faci griji! E normal sa o visezi. Ii duci dorul si plus de asta ai spus ca ati fost foarte apropiate una de cealalta. Ma gandesc ca a plecat de langa tine fericita (de aici si felul in care o visezi : fericita, zambind).
Poate ar trebui sa-i dai ceva de pomana (cum spunea cineba mai jos).

| 1cristian1990 a răspuns:

Se poate sa comunici cu persoanele din alte lumi! E foarte interesant ce ne spui tu! Prin vis e cel mai simplu de comunicat! Nu e neaparat sa iti marcheze viata aceste vise, tu decizi ce vrei sa crezi si ce nu, nu tot ceea ce receptionezi prin vis e adevarat si chiar daca vorbesti cu bunica ta mesajele pot fi 'trucate'! Sau poate ai o legatura exceptionala si nemaivazuta cu bunica ta! Cu asta te pot ajuta, mai mult nu prea stiu ce inseamna, probabil iti e foarte dor de ea si o visezi mereu sucul si porumbul iti amintesc de dragostea ei pentru tine si bebelusul poate insemna sa ai grija de cineva sau sa nu faci prostii doar cu cap ca o sa ai un bebe :p!

| sjgdhsa a răspuns:

Dai de pomana, ce ii placea ei cel mai mult, dui la mormant ce ii placea cel mai mult, iar daca tu o sa o visezi in continuare incearca sa comunici cu ia cand iti faci rugaciunea seara si sa vorbesti cu ea.