| LittleRose a întrebat:

Mi-a atras atentia un baiat care este clasa a 9-a.Eu sunt a 10-a.Am rugat un prieten comun sa discute cu el, sa ii spuna despre mine ca ne-am potrivi etc. Baiatul de clasa a 9-a, sa ii spunem X i-a cerut prietenului comun, Y poze cu mine. Y i-a dat id-ul meu, iar X i-a spus ca deja ma are in lista. Apoi X a spus ca sa discute intai cu mine, sa ma cunoasca pentru ca nu isi face relatii imediat.Nu m-a intrebat deloc de vorba. L-am intrebat eu si s-a prefacut ca nu stie ca sunt si eu din acelasi liceu.De atunci nu am mai vorbit. Ce credeti? Pot face ceva sa ma apropi mai mult de el? Sau el nu isi doreste o relatie? Rog si baietii sa raspunda! Fundita + vot!

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Ori nu te place, ori nu vrea o relatie. Sau poate il incomodeaza faptul ca tu esti mai mare. In general baietii nu vor relatii cu fete mai mari [nu intotdeauna, dar in general asa e]. Ideea e ca daca si-ar fi dorit intr-adevar o relatie si ar fi vrut-o cu tine, nu ar fi stat pe ganduri. Hai ca ai fi putut sa zici ca poate e timid, dar din moment ce nu a insistat nici macar dupa ce i-ai dat si tu de inteles ca il placi [prin baiatul Y] chiiar nu are rost sa te mai stresezi. Daca chiar intr-o zi va vrea sa te caute, are ID-il tau, poate sa vorbeasca si sa-ti spuna ceva. Pana atunci, lasa-l in pace si daca e sa fie ceva, va fi cu siguranta. Daca tu vei continua sa-l cauti, sa intri in vorba, va fi mai rau, cine stie, poate va crede ca esti vreo obsedata.