| Nicolas_Elena_1991 a întrebat:

am si eu o intrebare stau cu un baiat de 2ani si 9 luni,stam in casa impreuna cu parinti (ei vin acasa odata pe luna) asa ca e ca si cum am sta singuri. El mereu a fost o fire mai rece da parca de la un timp s-a schimbat total cu mine,nu ma mai ia in brate, cand ii zic sa ma pupe zice ca e obosit, nu vrea sa se.culce cu mine (nu ar.fi o.problema asa grava dar mi.se pare ciudat)el lucreaza cam toata. Ziua ajunge acasa noaptea tarziu nu prea stam.impreuna doar duminica si e.normal ca atunci.sa vreau atenti de la.el dar.imi zice ca e. unica zi libera si vrea sa stea linistit, aveam.planuri de nunta si se vedea pe el ca isi.doreste dar de.la un. timp mereu cand.scot subiectul.imi zice lasa ca vedem noi.credeti ca s-a plictisit de. mine? Fara raspunsuri.rautacioase

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este ceva in neregula cu el, pentru ca nu-i normal sa nu vrei sex si atentie, mai ales cand esti tanar si pocnesc hormonii in tine.
Ori are o alta draguta si este satul de acolo, ori nu te mai vrea...si nu stie cum s ate convinga sa pleci, d ecat fiind rece si distant cu tine!

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Faza cu pupatu a fost chiar tare...
Nu stiu de ce crezi tu ca aici vei gasi un raspuns relevant la intrebarea ta.
Din comportamentu lui rezulta clar ca nu mai e "chimia" care trebuie sa fie intr-o relatie.
Uneori unu dintre parteneri isi gasesc pe altcineva sau pur si simplu nu stiu cum sa spuna ca nu mai vor relatia actuala si au un comportament pueril.
Ca si prietenul tau.
Vorbeste deschis cu el si spune-i sa lase scuzele astea penibile si sa-ti spune verde in fata care e treaba.

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru ROB3RT89):

Nu cred ca daca pun o intrebare imi va da cineva solutii sau altele, vroiam.doar sa primescte niste sfaturi si sa vad daca a mai trecut cineva prin asa ceva. Pentru asta e facuta pagina aceasta ca sa punem intrebari si.cine isi.doreste sa ne.raspunda

| T0T a răspuns:

Nu văd o căsnicie fericită. Renunță la el.

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru T0T):

Multumesc de raspuns.

| Freya1 a răspuns:

Si eu in fosta relatie am avut ceva probleme asemanatoare.Niciodata nu avea timp era mereu obosit si era putin ciudat.Ori gasesteti ceva de munca sa ai o ocupatie sa nu ii stai pe cap ori spune-i sa isi scurteze programul vreti o viata impreuna daca de acum face asa mai in colo ce va fi.E obosit e de inteles dar o zi ai libera in care sa te relaxezi cu iubita pe care tin sa mentionez el a vruto si aleso ce doamne tu esti o munca in plus pentru el.Si eu i-am spus la a meu si tot asa si pana la urma m-am despratit de el si asta a fost unul dintre motive.Acum nu stiu la tine poate sa fie la fel sau dupa cum se spunea chiar sa te insele

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru Freya1):

De la 1octombrie ii se scurteaza programul daca nici atunci nu se va schimba voi alege despartirea chiar daca voi suferi

| Freya1 a răspuns (pentru Nicolas_Elena_1991):

Crede-ma am stat 8 ani cu un om care mereu avea aceias replica nu am timp sau sunt obosit iar cand faceam ceva ieseam undeva era totul pentru el si eu eram pe acolo asa.Am ajuns pe langa menajera in casa sa fiu si singura mereu si sa trebuiasca sa cersesc un pic de timp si atentie si am inceput sa ma simt penibil.Am facut foarte multe compromisuri pentru el si el nici macar timp de mine nu isi facea

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru Freya1):

Tiam trimis un mesaj privat.

| OldSoul a răspuns:

Personal cred ca si-a gasit pe alta la servici, dar ce e drept, nu am de unde sa stiu, dar e doar o banuiala pe care ar trebui sa o iei in calcul.

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru OldSoul):

La munca toti stiu ca e insurat, mereu cand iasa cu cei de la munca ma.roaga sa merg cu el sa vada colegi lui ce nevasta are....nu cred ca are pe altcineva

| danay72 a răspuns:

Cand e bine dispus ar trebui să vorbiți deschis despre acest subiect, dar nu il acuza de ceva ci spune-i cum te simți tu. Vorbește cu blândețe și respect profund. Nu va certați sau jigniți și lauda-l pentru faptul că muncește și spune-i ca il înțelegi ca e obosit, dar vrei sa comunicați mai bine.

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru danay72):

Multumesc pentru raspuns. Mereu vorbesc cu.el despre asta si imi zice sa il.inteleg ca munceste din.greu pentru noi

| danay72 a răspuns (pentru Nicolas_Elena_1991):

Imi pare rau. Mai încearcă.

| Stefan_Viorel_1990 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el despre asta. Dar cred ca munca lui este foarte solicitanta si nu-i mai arde de nimic. Cred ca vrea sa sranga bani pentru nunta si de aceea face asemenea efort.

| Nicolas_Elena_1991 explică (pentru Stefan_Viorel_1990):

Isi scoate si carnetul de camion ca sa plece cu tatal meu sa castige mai mult ma gandesc ca e prea aglomerat si.se.simte obosit