| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o întrebare, sunt însărcinată în 6 luni și puțin. Am 17 ani, pot naște prin cezariana fără semnătura mamei mele? In cazul în care euu nu mai țin legătura cu ea și stau la iubitul meuu împreună cu mama soacră și cumnata mea.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Medicul iti va raspunde pertinent si corect la intrebare, nu TPU. Daca nasti natural sau prin cezariana tine de evolutia sarcinii si de sanatatea ta in primul rand.

| Miruna333 a răspuns:

Normal, asta depinde de tine

| Dragobeta a răspuns:

Daca medicul vede risc la nasterea naturala, decide cezariana. Nu mama ta.

| Robert2526 a răspuns:

Sigur ca se poate. Ai un medic care urmareste sarcina? Ai facut toate ecografiile?

| vasileparnaie a răspuns:

Felicitari pentru performanta reusita de a ramane gravida la 17 ani >3

| Dragobeta a răspuns (pentru vasileparnaie):

La 16 daca scazi perioada sarcinii.