| lauraalexandra99 a întrebat:

Am stat cu un baiat timp de 3 saptamani ne mai certam ne mai bateam dar tot ne iubeam. aveam o relatie foarte frumoasa pana a intervenit o fata si tot vorbea cu el o pupa mereu pe obraz si am devenit geloasa ca pe mine nu ma mai baga in seama. i-am zis si a zis ca daca asta crezi pa ne despartim. am plans zile intregi si nopti la rand dupa el. pana intr-o buna zi cand mi sa facut rau si am cazut jos. numai pot plang in continuu. nu am chef sa ies cu prietenii sa ma distrez ca unde ma duc eu il vad si pe el si imi vine sa plang. NUMAI SUPORT vreau ajutot ce pot face sa numai plang atata si mi`a mai zis peste 3 zile dupa despartire ca el are alta prietena si de mine nu il mai intereseaza. Credeti ca ma iubit cum spunea el?
Ce pot face sa numai plang si sa incerc sa il uit. sa dispara din viata mea?

Răspuns Câştigător
| pinkystyleツ a răspuns:

Din pacate stiu prin ce treci. Mi se intampla des deoarece pun suflet la relatii iar dupa realizezi cat de,, proasta" ai putut fi si oarba sa nu iti dai seama ca este un fals ( si ma oftic ). Băietii o sa te raneasca in totdeauna, nimic nu este vesnic, incearca sa fi cat de indiferenta poti si ai sa vezi ca o sa ai cel mai mult de castigat! Bafta :*

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 3 saptamani, nu ati avut o relatie, ci doar un mic inceput de simpatie. Sigur ca nu te-a iubit, cum sa ioubesti pe cineva dupa 3 saptamani, asta chiar e o tampenie. in 3 saptamani nu-l cunosti nici macar vag, poti sa-l placi foarte foarte putin, dar in nici un caz nu poti avea sentimente de nici un fel. tu plangi din orgoliu ranit, ca te simti parasita, nu fiindca ai simti ceva pentru el. potoleste-te si nu te mai da in spectacol, esti de rasul lumii sa plangi dupa un barbat practic necunoscut.

| lauraalexandra99 explică (pentru Brigaela):

Suntem prieteni de mici cum sa nu il cunosc si tot despre el... si ba da am simtit ceva pentru el. si inca simt si el la fel dar lui ii mai place decat un pic de mine... ba putem iubi si in 3 saptamani pentru ca ma iubea mai de mult el dar nu am vrut eu sa stau cu el

| Brigaela a răspuns (pentru lauraalexandra99):

Cu atat mai mult ar trebui sa fii mai atenta cu folosirea cuvintelor mari. Dupa 3 saptamani de relatie, faptul ca te place un pic este exact ce trebuie sa fie. daca ar sustine ca te iubeste, ar insemna ca isi bate joc de tine

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Eu nu cred nici macar ca e adevarat, auzi sa plangi zile si nopti dar cand mai doarme?

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Ei, era o exagerare specifica adolescentelor. Vrea sa spuna ca isi plange de mila uneori cateva ore pe zi, in special seara la culcare. E doar teatru obisnuit, nu lua si tu textual. Sincer, daca te amabalezi sa vezi cat poti plange, o poti tine asa ore intregi, mai ales daca nu ai nici o ocupatie serioasa.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Ai dreptate

| BiuL a răspuns:

3 saptamani si plangi dupa el zile si nopti? Doamne daca erati impreuna sa zicem 6 luni ce faceai, iti luai viata? Hai da-o incolo de treaba nu poti iubi un om dupa cateva zile sau saptamani. Se spune ca ai nevoie din jumatate din timpul cu care ai fost cu un om pentru a trece peste el, deci tu ai nevoie de o saptamana jumate!
O relatie de 3 saptamani nu se numeste relatie, ci idila, aventura, in fine. Nu te mai gandi la el, nu mai vorbi cu si despre el, ocupa-ti mintea si timpul cu orice altceva si vei fi bine.

| RAY a răspuns:

M-a emotionat povestea ta uimitoare de plansuri, tu te-ai crede daca te-ai citi singura?

| h3r a răspuns:

Ți-a dat pumni?!
Ar trebui să-ți vezi de copilăria ta, nu de țânci cu vise mărețe.

| Mihaela1964 a răspuns:

Inteleg ca ai fost prietena cu un baiat 3 saptamani-stat cu cineva e altceva draguta domnisoara.Intrebi ce sa faci ca sa-l poti uita-eu zic sa te apuci sa inveti macar pardalinica de gramatica ca stai cam rau cu ea; ochesti trei iepuri dintr-un foc: ai mintea ocupata cu ceea ce trebuie, capati respect de sine si n-o sa se mai intample niciodata sa dai sansa unui asemenea specimen sa fie prietenul tau si ...nici nu o sa-ti dai seama ca l-ai mai cunoscut candva.Ce zici, merita?

Răspuns utilizator avertizat
| ToxicMinD a răspuns:

Draga mea e clar ca nu e baiatul potrivit e un FALS de ce nu incerci sa nu te mai gandesti la el? Concentreaza-te pe cei mai buni prieteni... familia sau incerca sa-ti gasesti alt iubit, si daca e gelos inseamna ca poate te-a iubit.Nu merita scumpo sa plangi pentru astfel de persoane.te consumi degeaba puppy dog eyes :]

| lauraalexandra99 explică (pentru ToxicMinD):

Da dar. am incercat sa stau cu un baiat sa vad daca e gelos si se uita urat la mine cand venea baiatul ala sa ma ia in brate si dupa pleca nervos si injura dar odata ce o ia pe aia in brate si aia a is ca face asa sa ma faca geloasa numai suortam. oricum mersi de raspuns