| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
am un prieten,care sta mai mereu in casa,iese pe afara foarte putin,asculta muzica de dragoste dar trista de aia trista mai mult.
ii place sa stea in fata laptopul-ui,sa simta supararea.
el a primit,si bully in copilarie,si acum din cauza,ca are niste probleme din nastere,a zis,ca el nu are parte de nimic bun in viata asta,are viata blestemata,nu are parte nici de o fata,sa o iubeasca si sa il iubeasca,nu parte de fericire, nu parte de iubire de nimic a zis.
el a incercat cu multe tipe, acum 2 ani a suferit si acum cateva luni, iar dupa a mai incercat si tot l-au lasat
el e un baiat bun, nu inseala.nu se cearta,si daca e sa se certe el lasa de la el sa fie fata fericita,nu bea,nu fumeaza,dar si daca ar face-o e treaba lui,cu fumatul si bautura,dar nu le face nici pe astea,le intelege pe toate,se dedica asa de mult si de tare pana ce ele il lasa.
mi-a povestit mie tot.
si inca ceva,iubita lui care a avut-o ultima data.
e cu altul si el nu poate face nimic, a zis ca macar ei sa fie fericit si vede el ce face, si ca iubita lui acum o clapa neagra din pian.
adica muzica ca aia il intelege
ce pot sa fac?
e prietenul meu nu-l pot lasa asa!
ce idee aveti?
la distrus asa rau chestia cu iubirea?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E prietenul meu nu-l pot lasa asa!
Dacă nu poți, nu-l lăsa.
ce idee aveti? Că să nu-l lași.
la distrus asa rau chestia cu iubirea?
Nu, căci nu avea ce distruge, era zero înainte de ea.
Așa că ajută-l să crească de la zero la unu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Expune-l la ceva activitate care sa-i ridice adrenalina pana-i sar capacele. Din ce ai zis tu,
el ar fi apatic. Dai niste impulsuri acolo sa-i scoti morcovul din fund. Chiar nu vreau sa-l citez pe Bahoi laughing

| Mihai0101 a răspuns:

La cum se comport eu daca as fi parinte la-s interna minim 2 saptamani la psihiatrie sa nu-si faca vreun rau doamne fereste

| Celestina003 a răspuns:

Ar trebui sa mai facă si altcevaaa înafara de femei...e băiat ar trebui sa umble pe afară se distreze mai mult ca femeile.

| Florian80 a răspuns:

In niciun caz NU-TI INCURCA viata cu astfel de looseri! Tipul e un Looser!?

| Cherciumihai a răspuns:

Dai melodia aceasta: https://youtu.be/Umfdje1_mNY
pe mine m-a facut sa ma simt mai bine.Sa se uite si la video cand asculta, refrenul si cum danseaza pe refren schimba starea de spirit.In melodie incurajeaza iesitul afara iar noi oamenii sa lasam telefoanele.