| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca nu sunt suportat de nimeni?
Sunt o persoana cu dizabilitati si urata si unora le place sa rada mereu de mine, 2 fete m-au facut handicapat si urat si amarastean eu sunt bun cu toti si toate si ii ajut si toti ma tradeaza.
Una voia sa intoarca si lumea impotriva mea, chiar si cu iubita mea ma cert.
Ba frate vreau anii 2008-2017.
Macar o clapa neagra de pian stiu ca ma iubeste..si eu pe ea foarte mult una dintre re si mi MiB ori pe engleza D#M ori eb e-flat sau re# re diez minor ori d-sharp minor o nota trista de pian macar da.
Nu am ce face, ma dor chestiile astea, nimeni nu ma ajuta, nimeni nu ma iubeste, sunt un om bun si tot bun voi ramane toate viata doar ca e o problema aici, as vrea sa mor din 2025.
Asta este, nu am ce face, toti baga cutitul in mine sa ma doare si mai tare si cand vad ei ca eu nu sunt chiar asa prost si eu stiu ce vorbesc ma cearta si mai rau, cateodata asta cred
adica poate s-o gandii ca ce spun eu nu e de mine sau astea.
Nu mai pot sa fiu mereu in fiecare zi suparat, mereu in fiecare zi cu probleme
si eu sunt dj stiu notele dupa sunetul lor.
Asta este nu am ce face din 2018 de la o trauma am ajuns asa si acum si mai rau...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca suferi de ceva handicap (multi sufera, dar nu recunosc public), mai mult ca sigur ai laturi in care esti superior altora.
In aceste directii le poti arata celorlalti, cat de bun poti fi.
Nu conteaza domeniul!
Daca tu esti mai bun in anumite domenii decat cei care isi bat joc de tine, atunci arata-le oglinda!
NIMENI nu este perfect!

| ioana748 a răspuns (pentru Bula):

Frumos raspuns,

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aoleu, tu esti ala care a mai fost suspendat de cateva ori, care-i dai intruna cu notele muzicale, vrbind numai prostii...

Ia o pauza baiete de la formul asta, iesi la plimbare prin parc, ia-ti ceva d emunca sa-ti ocup timpul, ca iar ne obsesesti cu vorbatia ta fara sens si logica.

| dullcat a răspuns:

Singura dizabilitate e modul in care iti atribui etichete aiurea.Nu exista persoane urate, exista numai persoane care nu au dat peste prieteni adevarati sau dragoste adevarata.

| TheGentleman a răspuns:

Ai o stimă de sine scăzută, de aceea se poartă așa, pentru că văd că te afectează. Înceacă să-i ignori, să le întorci vorba, fii mai tare în gură și îndepărtează-te de ei.

De asemenea, le poți explica faptul că este foarte ușor să te alegi cu dizabilități în urma unor infecții cerebrale, a unei fracturi de coloană sau a unui AVC. Și îi întrebi cum s-ar simți după și ce ar face după

| LaviniuA a răspuns:

Mai ia si tu o pauza, stai singur, poate te simti mai bine asa. Ce nevoie ai de atatia oameni? Ai mancare, ai adapost, ai cu ce plati facturi? Atunci stai linistit in pat si asculta o muzica happy

| Celdrept a răspuns:

Nici eu nu nu sunt. Pai ...sa ii enervezi și mai tarehappy

| vasileparnaie a răspuns:

Recomand psiholog sa il intrebi pe ala de situatia ta, degeaba intrebi pe forumurile romanesti ca nu prea e nimeni sanatos la cap de aici

| KingOoO a răspuns:

Cum ai reusit sa iti faci o prietena sau cum de sta cu tine, avand handicap?
Recent, am descoperit si eu o nefunctionalitate a unui organ din torace si acum sunt si eu cu handicap, dar tot singur sunt.

| Robert45481 a răspuns:

Te înțeleg perfect prietene și eu sunt supărat aproape mereu iar eu nu am nici o problemă de genul bine sunt și eu urât dar nu mă afectează cu nimic ideea e că din 2019 pentru mine viața nu mai e la fel eram mult mai copil mult mai sărac dar mult mai fericit motivat și iubit odată cu anul de pandemie am "pierdut tot" sărac aveam eu o iubițică pe care am părăsito eu de revelion și am rămas cu o traumă o perioadă stăteam foarte mult singur făceam sport dormeam mult vara în amiaza mare și eram mai bine am ajuns la concluzia că e normal să te simți așa când în loc să te apreciezi pe tine mai mult te umilești când îți pasă de ce cred alții deci încearcă să ți mai mult la tine și nu mai gândi negativ sunt multe lucruri care te pot face fericit nu doar anumite persoane

| anonim_4396 explică (pentru Robert45481):

Multumesc ca mi ai spus asta! sper si eu sa te vindeci sper sa te vindeci

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Robert45481):

Lasati ba dracu depresiile ca viata e scurta, nu mai esti cu o ***, aia e treci mai departe..nu se sfarseste lumea ca nu mai esti cu una.Gandeste-te ca e unu care nu avea picioare, dar a iubit atletismul si a castigat medalii alergand in maini mancati-as, poti cauta pe google ca-l gasesti..ala n-a intrat in depresie ca a avut ghinionul sa se nasca fara picioare....ala a zis ok o iau ca pe o provocare..Si voi stati sa va plangeti ca n-aveti gagici rolling on the floor, da-le drrq, ce pana ai cunoscut-o pe ea ai avut vreuna? Ai murit ca n-ai avut niciuna pana atunci? Nu..asa ca.