| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU, anticoncepționalele trebuie sa le cumpăr eu sau normal iubitul trebuie sa cumpere?

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu, dupa ce mergi la medic sa vezi ce iti recomandă. Iubitul cumpără prezervativele, in anumite situatii.

| Alexandracoman433 explică (pentru darrio2007):

Adică mă refer din banii lui trebuie să cumpăr anticoncepționale sau din banii meu cum ar fi normal?

| suntserios a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Da chiar contează cine le cumpără?

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Asta numai voi doi puteti stabili. Nu e ca la restaurant că trebuie sa plateasca el toata consumatia.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Ce probleme mari are si fata asta!

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Sunt curios acu cine va cumpăra până la urmă. Sper să îl trimită pe el.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Mai bine s-ar lăsa de sex daca in privinta banilor nu se inteleg. Probabil ei nu-i ajung banii de alocatie ca sa le cumpere.

| Alexandracoman433 explică (pentru darrio2007):

Eu am 20 de ani și el 32 de ani eu sunt inca la liceu acuși termin

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Acum am inteles, esti la liceu si nu ai bani. Daca te vrea la pat, el ar trebui sa le cumpere. Dar e bine sa treci pe la un medic. Sa nu iei orice care iti poate dăuna.

| Alexandracoman433 explică (pentru darrio2007):

Am trecut și mi-a dat doctorul rețetă iubitul meu ma întrebat dacă am banii sa le cumpăr și i-am spus că da și ma lăsat să mă duc să le cumpăr dar eu zic că el trebuia să cumpere dar asta e

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Asta e. Dragoste plăcută!

| suntserios a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Pai omul te a întrebat. Ai zis că ai bani aia e. Femeile au darul asta de a crede că bărbații citesc gânduri. Nope. Nu o facem avem nevoie de instrucțiuni clare

| anonim3247 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Cumpără cine are bani.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Chiar crezi că contează cine le cumpără?

| ania a răspuns:

Normalul, norma o stabilește Creatorul nostru. Norma lui, porunca lui e sa nu facă oamenii sex fără căsătorie și sa nu ucidă, nici măcar copilul conceput de 2 ore. Prin anticoncepționale nu se oprește totdeauna concepția ci uneori împiedică și nidarea, fixarea în uter. a copilului conceput deja, ceea ce în ochii Lui nu e deloc norma, e crima. Eu când am aflat am renunțat la ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Anticonceptionalele le cumperi tu, conform retetei primite de la medicul tau gincolog, prescrie in urma unor analize hormonale detaliate, fiindca se iau zilnic pe luni multe sau chiar ani.

Baiatul isi cumpara PREZERVATIVELE ca tu nu ai de unde stii ce masura se potrivetse cuculetului lui, deic nu poti cumpara tu asa ceva.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca esti la liceu si nu ai nicio forma de venit, ar fi trebuit sa le cumpere iubitul tau, iar tu sa ii ceri direct asta. Apoi, diferenta de varsta e un pic prea mare pentru ca relatia sa aiba o dinamica ok in ce priveste atat maturitatea, cat si alte aspecte.Mai mult de atat, folositi prezervativ.Ti-a cerut el sa iei anticonceptionale in urma sexului? Acestea sunt un cocktail de substante care iti da organismul peste cap si nu e deloc ok sa consumi des.

| Freya1 a răspuns:

Dacă aveți bani la comun nu vad rostul întrebării. Daca aveți bani separat îți cumperi pastilele singura.

| Catrice a răspuns:

Amantulhee hee

| Sophieka a răspuns:

Sa incetezi sa mai fi atat de prostanaca si o sclava sexuala... E a nu stiu cata intrebare.

Esti prea tanara si imatura pentru un partener... Nu vezi ca te foloseste pentru sex? O relatie nu se bazeaza pe sex...Sigur intimitatea are rostul ei, dar nu in halul asta.

| AliGab a răspuns:

Daca tii la sanatatea si viata ta, niciunul nu ar trebui sa cumpere si sa foloseasca hormoni pe perioada indelungata in afara faptului ca:
1) ai o deficienta de hormoni (exemplu: tiroida scoasa sau insuficienta la o glanda)
2) viata ta depinde de un medicament hormonal (exemplu: anemia blackfan diamond care raspunde la tratamentul cu cortizon)
Orice alt motiv poate duce catre supradoza si moarte.

| TheGentleman a răspuns (pentru AliGab):

Anticoncepționalele au evoluat mult, nu mai sunt așa nocive și sunt eficiente;

btw există ovule contraceptive care acționează local, se introduc cu 15- 20 de minute înainte de actul sexual și oferă protecție câteva ore. Însă acestea nu oferă protecție și contra bts

| AliGab a răspuns (pentru TheGentleman):

Contraziceti spusele unui medic hematolog, sef de sectie la unul din cele mai cunoscute spitale din capitala

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

1. Normal, anticoncepționale se prescriu de medicul ginecolog in urma unor analize. Ele actioneaza asupra hormonilor. Luate dupa ureche ai sanse sa te trezesti cu alte complicatii.
2. Prezervativele le iei tu sau iubi? Ca daca le-ai luat tu pana acum. E cazul sa dea si el bani pentru anticoncepționale.

| Alexandracoman433 explică (pentru sweetys):

A luat iubitul meu înainte prezervative

| 120bulevard a răspuns:

32 de ani sa moara geacsi laughing Ala e tac-tu? laughing Ce dracu au ma fetele astea din ziua de azi

| dolceromania a răspuns:

Vrei placere dar esti zgârcită!