| Ellaa20 a întrebat:

Buna TPU, are cineva idee unde pot găsii apartamente cu 2 camere sau chiar garsoniera până în 1.000 de lei? Sunt o mămică cu un bebe ce vine.
De la părinți nu mai am sprijin sad va rog frumos

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar in orasele mai mici sau cartiere rau famate.

| Violleta2022 a răspuns:

Afumati sau zonele rurale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In orase din judetul Suceava sau Bistrita Nasaud. Chiriile sunt mici, la fel si preturile pentru mancare. Nici Botosani nu face exceptie, dar sunt oamenii mai... prosti laughing
In Bistrita sunt de ajutor.

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa scrii povestea ta unor asociatii sau ong-uri care se ocupa de astfel de cazuri.

https://touchedromania.org/centrul-maternal-casa-agar/

https://acsis.ro/

https://mamepentrumame.ro/

| johnnny123 a răspuns:

Cred că ar ajuta dacă ai specifica și orașul.

| Yuoia a răspuns:

1.000 lei doar chiria. Nu de cumparat.

| anonim3248 a răspuns:

Te uiți la anunțuri de garsoniere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai specificat orasul in care doresti sa inchiriezi apartament/ garsoniera!

Incearca urmatoarele optiuni:
- cauta pe Facebook grupuri in care se posteaza anunturi pentru inchirieri apartamente din zona ta sau zona in care doresti sa inchiriezi garsoniera/apartamentul, te inscrii in grup, si daca esti acceptata poti posta in interiorul grupului exact acest mesaj pe care l-ai lasat aici, spui " doresc sa inchiriez " si specifici, sunt foarte multi proprietari de apartamente care doresc sa-si inchirieze apartamentul sau garsoniera si posteaza pe grup, deci poate ai noroc sa-ti raspunda cineva sau sa gasesti vreo postare care sa corespunda criteriilor tale dupa, discutati in privat.
- dai anunt in ziar ( nu e gratuit ) iar inainte, cauti la sectiunea Anunturi inchirieri, poate ai noroc
- Acum cativa ani puteai pune anunturi gratuite la Kaufland pe acel banner de afara ( habar nu am daca mai e actual ), dar aici trebuie sa fi atenta ca se fac multe farse, multi pun anunturi fictive, just for fun, deci si cei care raspund anunturilor au uneori acesi atitudine.

Oricum, Take care! Bafta!

| LaviniuA a răspuns:

Sunt pe Facebook grupuri de genul asta:
https://www.facebook.com/groups/222966344539986
Sau poti sa vorbesti cu o agentie imobiliara. Cred ca ai mai multa siguranta asa. Pe net poti sa gasesti si proprietari dubiosi.

| Ellaa20 explică (pentru LaviniuA):

Am postat in grupul ăla chiar azi și nu am găsit nimicsad

| LaviniuA a răspuns (pentru Ellaa20):

Poti sa te uiti si pe olx. Acolo sunt o gramada de anunturi cu inchirieri.

| relian a răspuns (pentru LaviniuA):

Iao tu ca tot stai in Bucuresti laughing asa o sa ai roommate, mai iti da si 1 mie, ai si companie.

Răspuns utilizator avertizat
| Vasilake a răspuns:

Cu putin noroc gasesti in Ferentari.

| Ellaa20 explică:

București, in sector 3