| Tymycy a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul vostru, sfaturile voastre. Sunt intr-o relatie de 3 ani cu prietenul meu. El in fiecare an pleaca de 3x pe an, adica din 2 in 2 luni in Germania. Nici cu gandul acesta nu sunt impacata 100% dar trece cumva mereu si macar 2 luni eram impreuna cand venea acasa. Dar anul acesta trebuia sa ma inscriu la facultate ca nu aveam de ales dintre prea multe optiuni, si acum nu imi ajunge ca pleaca 2 luni, dar cand ii acasa si atunci numai in weekenduri ne putem vedea sad Eu as face orice ca relatia aceasta sa functioneze, si am vorbit despre si totul ii ok, dar in sufletul meu nu mi totuna straight face nu stiu cum sa fac sa fie bine, mi-as dori sa aud si alte pareri si mai ales din partea celor care au o situatie similara straight face multumeschappy

Răspuns Câştigător
| mikilaina a răspuns:

Buna,

Daca pentru el totul ii ok, atunci tu de ce iti amarasti sufletul? Daca vrea sa te insele, sa te paraseasca etc o poate face si daca va vedeti zilnic si daca stati in aceeasi casa. Traiti momentele in care sunteti impreuna, de este sa fiti impreuna veti trece peste orice obstacol, de nu separati veti fi. Poate ca acest mod de a privi lucrurile se poate imbunatati daca vorbesti si cu un psiholog. Poti intra pe topexperti.ro, platforma de comunicare care ofere consiliere psihologica online, si vorbeste cu psihologul pe un chat asemanator mess-ului.

4 răspunsuri:
| CeltiCraiN2 a răspuns:

Ai putea sa te muti cu el..asa cred ca ai petrece mai mult timp...

| Rizer a răspuns (pentru CeltiCraiN2):

Da r=tu nu intelegi ca el lucreaza in strainatate? Tot greu ia-r fi.Cum sa se mute cu el? Cel mai bine ar fi sa mai renunte la munca sa-ti mai acorde si tie timp si sa puteti sta si voi amanadoi! E greu pentru ca va impedica jobul lui!

| alexandra8787 a răspuns:

Buna! Nu cred ca te avantajeaza pe tine o astfel de ''rezolvare'':mutarea cu el.Eu am mai auzit de o situatie ca a ta, dar in cazul lor lucrurile s-au terminat urat, adica s-au despartit, chiar daca ambii au pus suflet.Imi pare rau...Cu multa placere! Stiu cat tii la el... Funda?

| Tymycy explică (pentru alexandra8787):

Aia e ca deja cu de 2 ani tot pleaca, daca era sa ne despartim ne desparteam atunci, dar crede-ma ca distanta uneori face ca dragostea sa fie puternica, ca in relatia mea anterioara ne vedeam in fiecare zi si deja de plictiseala, gaseam problema in orice si ne certam. Si si facultatea ii la o ora de orasul meu thinking Mi-as dori sa ne mutam impreuna, dar in RO ce job-uri gasesti oh go on nici pea, tine nu te poti intretine... apoi sper sa gasim o rezolvare convenabila sa rezistam 2-3 ani, apoi restul vine de la sine happy