| NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine a întrebat:

TPU! Va rog din tot sufletul sa-mi dati numai pareri deale voastre.
Deci, mie imi place de un baiat dar nu stiu daca si lui ii place de mine.Incep:
Intr-o seara stateam pe mess si a spus:"Mie mi-a placut de tinesadEl este intr-o relatie cu alta fata dar e plecat din tara.).Si mi-a zis ca ma place, si i-am zis si eu ca il plac si am vorbit mult timp(suntem in aceeasi clasa).A doua zi cand m-am dus la scoala s-a purtat normal ca si in celelalte zile.Nu a dat nici-o dovada ca si cand mar placea.Cand suntem noi doi si mai multi sau chiar daca suntem singuri si vorbim, se da mare in fata mea si etc.Dar dupa cateva luni... jucam adevar sau provocare si a ales adevar.L-am intrebat daca ii place de o fata si el a zis ca da, dupa aceea si fata de care ii place a zis ca si ea il place.Se uita mereu la ea si la mine in timpul orelor, radem, glumim etc.Imi ia mereu caciula din cap si si-o pune el pe cap si fuge.Eu il plac enorm de mult si chiar tin la el.Dar nu stiu ce sa cred...Ma place pe mine sau pe ea?
P.S. Am iesit intr-o zi cu el si cu inca o fata in oras si stateam pe banca si s-a asezat in bratele mele.Dar a iesit si cu cealalta fata, dar singuri numai ei doi.Atat!
EU CE SA MAI CRED? VA ROG AJUTATI-MA AM NEVOI DE AJUTORUL VOSTRU! FUNDA + VOT! REPEDE!

9 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Atat vreme cat nu iti spune deschis este un simplu flirt si atat nu te implica mai mult ca o sa te doara daca te indragostesti si iubesti doar tu.

| NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine explică (pentru doc69):

Mi-a spus pe mess de vreo 3 ori ca ma place...dar bine ca asta s-a intamplat acum vreo 3 luni cam asa sau chiar 4.

| doc69 a răspuns (pentru NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine):

Nu traiesti in trecut este important ce se intampla acum in aceaste clipe nu in trecut

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pe ea o place

| MEIALI a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi cand sunteti singuri daca ii place mai mult de tine sau de ea.

| Teq1543 a răspuns:

Păii, faza cu căciula a făcut-o din 2 variante, te place sau doar a vrut să te enerveze. Când te tachinează sau se dă mare în fața ta, încearcă să pari puțin indiferentă, dar nu exagera! Uneori, indiferența doare cel mai tare.
Nu face pe disperata în fața lui (nu încerca să-i dai de înțeles că ești înnebunită după el). O dată și-o dată tot o să iasă așa cum vrei tu!

Baftă!winking

| NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine explică (pentru Teq1543):

Dar vreau sa te intreb un lucru.Pe cine crezi ca place? Pe mine sau pe ea?

| Teq1543 a răspuns (pentru NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine):

Păi presupun că tot pe tine te place, dar el încearcă să facă flirt cu acea fată doar să te facă pe tine geloasă! thinking

| NuMaiPotRezistaSaStauFaraTine explică (pentru Teq1543):

...Nu cred, deoarece ieri am jucat adevar sau provocare si i-am intrebat daca se plac si amandoi au zis ca da.Acum ce crezi?