| Lore_Loredana_1997_oqa7 a întrebat:

as vrea sa-mi dati niste sfaturi,stau cu iubitul meu de un an si sunt cam neatenta in tot ceea ce fac, daca trebuie sa fac ceva de exemplu, sa spal frigiderul imi zic las ca il spal mai tarziu am timp si tot asa pana ii seara si vine iubi de la lucru si imi pune ca ar vrea sa fac ceva sa am si eu un pic grija de casa asta! dar nu sunt deloc dezordonata nu mise intampla mereu asta doar cateodata am zile din astea de lene sa zic asa. dati-mi niste sfaturi cum sa fiu mai atenta.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Din cate inteleg tu stai toata ziua acasa si nu faci, cu consecventa treburile casnice, chiar daca iubitul tau lucreaza si vine doar seara acasa.
Nu este un aspect pozitiv sa te dedai la lene, in timp ce omul pe care cred ca-l iubesti, se straduieste sa castige ca sa traiti amandoi, din venitul lui.
Pentru a face si tu ceva, planifica-ti in fiecare zi sa faci ceva si anume:sa speli, sa calci, sa cureti prin casa, sa gatesti, sa speli frigiderul etc.
Nu trebuie sa muncesti 8 ore ca iubitul tau, dar macar 4 ore, poti sa le dedici activitatii casnice, pentru a simti si iubitul tau ca, esti o fata pe care ulterior o poate lua de sotie.
Daca tu te complaci sa stai, sa nu faci treburile ce revin zilnic, din activitatea casnica, atunci cu certitudine, nu esti o partida buna pentru el, chiar daca, din punct de vedere sexual, va potriviti si nu este nemultumit de tine.
Gandeste-te la cele ti le-am scris, sunt sfaturi care te vor ajuta, sa fii o femeie gospodina si vei vedea ca si tu vei fi multumita de tine, iar iubitul tau va fi fericit ca esti o fata grijulie, harnica si ca incerci sa-i faci viata mai usoara, dupa ce vine de la lucru.
Un gand bun si multa sanatate.

| Lore_Loredana_1997_oqa7 explică (pentru mariana):

Buna as vrea daca se poate sa tinem legatura pe facebook imi puteti da o adresa...

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Scrie-mi mesaj pe TPU, atunci cand vrei sa iei legatura cu mine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Sper că următoarele sugestii te vor ajuta:
http://www.jw.org/......mai-amana/
Cele bune şi succes.

| tz3ava a răspuns:

Stai prea mult in zona comfortabila, incearca sa iesi, punete in discomfort.