| Kjhiok68945 a întrebat:

Buna, TPU! As vrea sa stiu ce parere aveti despre urmatoare situatie. O ruda de a mea este casatorita de 20 de ani cu o femeie, care efectiv ii mananca viata. Nu face nimic femeia aia, toata ziua sta la coafor si in concendii. Si cand ajunge acasa il cearta pe sotul ei foarte tare, se ia de familia lui si ii reproseaza ca de ce nu face rost de mai multi bani, etc. Sotul ei, care este ruda cu mine, era pe punctul de a nu mai fi, din cauza ca se saturase efectiv pana peste cap de certurile din casa si a ajuns la spital. Chiar si acum, cand este la spital si incearca sa isi revina, sotia lui a plecat imediat la mare, nu l-a intrebat cum se simte nimic. Imi este mila prin ce trece acel om in fiecare zi. Munceste zi si noapte ca sa castige bani. (are o situatie financiara buna). Acasa copiii nici macar nu ii spun tata, il trateaza cu indiferenta. Ce credeti ca ar trebui sa faca? Eu i-am sugerat sa se desparta...

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Este clar ca nu il apreciaza! Eu as zice sa divorteze. Sa isi traiasca viata si sa scape de mediul ala toxic.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa divorteze. Pur si simplu. Fara comentarii. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Aaa pai eu as incropi un intreg plan...
L-as sfatui sa ii faca bagajelul sau sa plece el la un prieten, sa ii spuna ca divorteaza si ca ii lasa copii ei cu custodie comuna dar sa locuiasca la ea si sa se descurce.Asa cred ca i-ar veni mintea la cap (bine ar fi daca ar si face asta).Si apoi sa vada daca se descurca, de unde scoate bani, de unde intretine copii si cuaforul ei.

| Elena9328 a răspuns:

Sa și vadă de viata lui!