| Katherine20 a întrebat:

As vrea saptamana viitoare sa ma duc cu 3 prietene la piscina, dar parintii nu vor sa ma lase.Ei zic ca ca de ce sa mergem noi acolo singure, ca nu se stie ce putem pati.Eu stiu sa inot bine si prietenele mele la fel, dar nu stiu de ce le asa frica sa ma lase. :\ Ce as putea sa le zic?

P.S.Eu si prietenele mele avem 15 ani.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate ei considera ca se vor lua baieti de voi din cauza ca sunteti oarecum dezbracate. Explica-le ca nu are nimeni treaba cu nimeni si veti sta doar voi 3. Eventual sa vina un parinte cu voi.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Iti poti lua si parintii, nu vad nimic rau in asta.
Nu va lasa singure deoarece isi fac griji pentru voi. Te poti accidenta la piscina, ce conteaza cum, se pot intampla multe. Sunt multi oameni, este soare si foarte cald, poti sa cazi sau sa aluneci si sa te lovesti de ceva. Nu poti sti ce se va intampla.
Dar poti lua pe cineva mai mare decat voi, in care parintii tai sa aiba incredere, daca pe ei nu vrei sa-i iei. happy