| RockBabe a întrebat:

Astazi sunt cam suparata, deoarece am o verisoara tot de varsta mea, doar ca mereu imi zice ca sunt jalnica, fitoasa, rasfatata etc. Ea mereu ma copiaza in tot ce fac! Mam inscris pe un site, si ea a facut la fel. Pe un alt cont, eu mi-am pus numele la animalutul meu *-Puffy-*, si ea la fel, cu tot cu stelute si liniute! Problema este ca... nu stiu, dar imediat ce fac eu ceva, face si ea! Mereu ne certam si nu o mai suport crying Din cauza asta, eu nu mai sunt originala pe siteul ala fiindca si ea face aceleasi lucruri ca mine! Iam si spus asta, si zice ca sunt doar geloasa, etc. sad Mereu ma copiaza, i-am spus asta, dar mere se bosumfleaza. Niciodata nu cred ca ne-am certat asa de rau. Avem 11 ani, si chiar nu stiu ce sa fac!

fundita pentru cel mai folositor raspuns, si doua voturi de *FOLOSITOR* la uramatoarele 5. happy

Răspuns Câştigător
| Maddu08 a răspuns:

Ea este geloasa pe tinehappy. Probabil te crede mult mai buna decat ea si incearca sa devina exact ca tine. Copia nu are valoare niciodata. Incearca sa-i spui ca prin a te copia nu obtine nimic si ca ar trebui sa fie ea insasi. O sa aiba mai mult de castigat prin a fi ea pur si simplu.
Daca nu reusesti asa... nu o mai baga in seama si ea o sa se plictiseasca tot facand ca tine, sau fa lucruri care ei ii displac foarte mult si atunci nu poate sa mai faca la fel ca tinehappy.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

8 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Sunt sigura ca esti mult mai maturizata decat ea. Cu toate ca ai 11 ani, gandesti ca un adolescent(14-15 ani).

Daca i-ai mai spus ca te deranjeaza ce face si nu a incetat, s-ar putea sa nu o convingi decat daca ii spun mai multe persoane asta.

Vorbeste cu niste prietene comune. Spune-le sa te ajute.

Ar trebui sa functioneze.
Sper sa rezolvi situatia, stiu ca este importat pentru oricine sa fie original.

Multa bafta!

| MynameisRallu a răspuns:

Este evident ca te idolatrizeaza te crede mai buna si e f geloasa si de aceea vr sa te copieze...nu stiu ce sa faci dar ar trebui sai sp ca esti suparata pe ea ca te copieaza si ar putea sa te piarda daca nu inceteaza

| LiceeancaBella a răspuns:

Da`mi id tau si o sa-ti dai niste sfaturi f bune

| RockBabe explică:

Mersi mult de tot! Va pup pe toti! Din pacate, pot da doar o funda, dar sa stiti ca toti meritati unawinking!

| RockBabe explică:

Nici nu ma gandesc dracusormic rolling eyes Nu sunt asa o batausa ca tine! Si violenta nu e o solutie! Mam impacat cu ea. Daca tu rezolvi lucrurile prin bataie si tras de par e problema ta.

| Şoricel_3591 a răspuns:

Nu o mai lasa sa te calce mereu in picioare... Ia atitudine! Arata ca esti mai superioara ca ea... Fa ceva care ea nu poate face. Si in legatura cu site-ul cred ca ai putea pune alt nume. Si daca nu inceteaza cu copiatul, incearca sa discuti cu ea fata in fata si poate isi va da seama ca a gresit.

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am tot 11 si ia da idul ei ca o sa vb

| Chimilica a răspuns:

Draga mea Irina, toti care ti-au raspuns au spus fiecare in felul lor adevarul! Dar daca te va mai calca pe nervi cel mai bine este sa o bati. Ii dai doua palme zdravene, una dupa ceafa, un pumn in burtica si-un tras de par. Bafta iubito! :*