| FloareaLotusuluiAlb a întrebat:

astazi vreau sa discutam despre mama mea adica imi doresc si eu o surioara sau un fratior mai mic dar eu nu si imi doresc foarte mult o surioara sau n fratior va rog ajutati-ma am incercat in toate metotele mele si nu ma reusit va rog sa raspundeti cat mai repede acesta este visul meu cel mai mare!;...(

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poți să te exprimi coerent?

| minrest a răspuns:

Doreste-ti lucruri care sunt de competenta ta, nu iti dori lucruri pe care sa le faca altul.

| En3Rgi a răspuns:

Vrei sa o convingi pe mama ta sa iti faca un frate sau o sora? O.k, ciudat.Nu poti sa ii spui ce sa faca, tu iti dai seama ce ii ceri? Nu vreau sa fiu rau, dar nu este usor sa ti un copil 9 luni in burta si dupa aceea sa il nasti, si sa il cresti. Daca ea nu vrea sa treaca iar prin asta n-ai cum sa o obligi.Gandeste-te si la ea si la ce vrea, nu doar la ce vrei tu.Ii ceri ceva greu de "indeplinit". Daca ai nevoie de persoane langa tine petreceti cat mai mult timp cu prietenii, si de ce nu si cu familia.

| Turbo223 a răspuns:

Cam tarziu raspunsul...ideea este ca si eu mi-am dorit frati si surori si am avut, dar mama mea a facut avort (din cauza ca nu putea face mai mult de un copil, ca de fel murea) poate ca si mama ta are o problema, poate organismul ei nu prea suporta corp strain, sau poate are o varsta peste 35 de ani, de la o anumita varsta nu prea e bine sa nasti, ori deja te are pe tine ca un copil si nu vrea sa mai faca inca unul, daca nici tu nu esti chiar foarte mare (adica nu ai in jur de 16 ani, nu?) Deoarece nu e asa usor sa cresti un copil si daca ea va face un copil diferenta de varsta va fi mare iar in primii 2-4 ani, este posibil ca mama ta sa acorde putin mai mult atentie bebelusului/fratelui/surorii tale.Sunt multe motive incearca sa o mai intrebi ai tu de ce. Daca nu se poate atunci nu ai ce face, poti avea verisori pe care-i consideri frati. Apropo imi place poza cu Pinkie Piewinking

| FloareaLotusuluiAlb explică (pentru Turbo223):

Multumesc pentru raspuns dar adevarul este ca sunt cea mai mica din toata familia adica chiaar si dintre verisori si de asta vreau o sora sau un frate mai mic cateodata ma simt extrem de naspa ca sunt cea mai mica din familie si deasupra ma mai simt si aiurea pentru ca toti colegi din clasa mea absolut toti au un frate sau o sora mai mica si asta cateodata nu ma face sa ma simt porea bine si nu mama nu are nicio problema dr nu stiu de ce nu mai vrea sa faca un copil adica cand m-am nascut eu pe la 3 sau 4 ani nu mai stiu sigur mama era insarginata cu gemeni o fata si un baiat si mama si-a dorit extrem de mult sa ii nasca dar din pacate.....cred ca sti si tu continoarea;.(

| Alll3x a răspuns:

Ai un caz putin trist. asa eram si eu cand eram mai mic vream un frate ca nu aveam cu cine sa ma joc dar mai am frati dar au 30 ani si sunt plecati din tara
Incearca sa discuti cu mama ta si zi tot ce ai pe suflet plagand

| En3Rgi a răspuns (pentru Alll3x):

Cum poti sa ii spui asa ceva? Te contrazic total.