| PaulaJy a întrebat:

Ce varsta vi se pare potrivita pentru a avea iubit/a?
p. s= 11 ani e o varsta potrivita?

Răspuns Câştigător
| CxXPCC a răspuns:

11 poate fi spus ca e o varsta potrivita dar relatie nu o sa dureze mult. sh chiar daca ar dura mult nu cred ca relatia ar fi intr-o stara buna! Succes :*:* Fundita?

11 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Nu.La 11 ani trebuie sa iti traiesti viata sa te joci,sa faci teme, sa iti petreci timpul cu familia, nu sa suferi sau alte chestii.Acum depinde de tine si de celalalt.Eu consider ca fiecare varsta are ocupatiile ei, iar la 11 ani inca esti copil si singura ta grija este daca o sa iasa toti copii din bloc la joaca si sa nu ploua.

| catalin94 a răspuns:

14-15 incepi sa iubesti sincer!

| Blink182 a răspuns:

Ummm.pai multi spun ca de la 13-17 ani ar trebui sa ai un iubit/iubita. dar eu am avut la 11 ani.big grin deci tu decizi.

| DjZuZu a răspuns (pentru Blink182):

Eu as zice de la 14 ani.Atunci este iubire intr-adevar.La 11 ani nu prea se potriveste.happy

| TDman a răspuns:

Hmmm cum sa-ti zic... nu exista un tipar exact. Doar ca la 11 ani, termenul de iubit/iubita e cam, prea ciudat, plus ca nu esti suficient de matur ca sa-ti dai seama de asa ceva. Se pot numi prietenii aproapriate intre sexe. Dar acum si depinde de maturitatea indiviziilor.

| DarkSmile a răspuns:

Http://www.facebook.com/....../photo.php
ai grija sa nu ajungi in asa situatii.11 ani nu e varsta potrivita.

| FlOrRyN a răspuns:

Da.Dar no sa dureze pra mult maxim 3-5 luni big grin

| DjZuZu a răspuns:

Dupa mine nu ar fi o varsta(11 ani) potrivita ca sa ai o iubita/iubit.cel mai bine asteapta sa-ti gasesti persoana care cu adevarat ti se potriveste. dupa mine varsta ar fi 14 ani, ai putea incepe o relatie si la 13 ani dar in niciun caz la 11.winking

| JustSnd a răspuns:

Dragostea nu are varsta thinking nu te anunta cand vine :*

| TeQuila4Ever a răspuns:

Depinde pe cine alegi.Sau cat de matura esti.Dar de la 13-14 ani se numeste iubire.

| Ralux3 a răspuns:

Dragostea nu are varsta...Dar dragostea adevarata o sa apara intre de la 15 ani in sus happy