| Pufuh a întrebat:

Buna TPUhappy! cine ma poate ajuta in legatura cu un baiat?:X[dau funda + vot]Deci sa va povestesc despre el:ne cunoastem de f. mult timp de cand eram eu la gradinita[sta fata in fata langa blocul meu]. Avem aceiasi varsta.Am inceput scoala si nu am mai stat impreuna afara. Dupa cativa ani [am 14 ani si pe la 12 ani] l`am mai vazut p`afara si se tot dadea la mine.Eu nu prea il bagam in seama.Niste prieteni d`ai lui mi-au spus ca lui ai place de mine.[stiam si eu dupa comportamentul lui] Ne vedeam in fiecare zi doar ca nu ne salutamlaughing. Intr-o zi l`am vazut afara si atunci a inceput sa`mi placa de el din ce in ce mai mult.Chestia e ca nu l`am mai vazut pe afara de mult timp, dar cred ca in vara numai pe afara o sa-l vad.Va roooog sa`mi spuneti daca sa fiu cu el sau sa nu.cryingcryingcryingcrying(

Răspuns Câştigător
| andra_7244 a răspuns:

Bunahappy asta depinde doar de sentimentele tale daca intr-adevar simti ceva profund pentru el si invers[adica daca si el te place] ar trebui sa te faci cu el. cu atat mai bine este faptul ca va cunoasteti de mult timp.deci ultimul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti asculti inimabig grinhappyBAFTA!

14 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Pai daca iti place de el si erati deja prieteni dinainte adica te intelegi bine cu el de ce sa nu fii cu el?! Doar ca tu trebuie sa pastrezi relatia de prietenie inainte de a fii impreuna cu el.winkingwinkingfundita?love strucklove struck:d plzzzlove struck

| Bobbless a răspuns:

Paai daca iti place de el normal ca daaa : fi cu el! plus ca daca ai spus ca iti place de el si lui de tine ...Ai putea daca te intalnesti cu unul dintre prietenii lui sa iti dea numarul lui sau idu thinking si sa va intalniti sau ai putea ruga o prietena sa il intrebe pentru tine daca te mai plc thinking iar daca da atunci :X! Fundaa? puppy dog eyes

| Cristina17_1223 a răspuns:

Daca tu il placi, si el la randul lui te place nu vad de ce nu ar trebui sa incerciwinking. Pana la urma nu prea ai nimic de pierdut :d. Decat sa traiesti cu regretul ca nu ai incercat, mai bine fa`o happy. Poate cine stie, iese ceva frumos love struck. Multa bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el te place cu adevarat si tu pe el, de ce nu? Daca va placeti fiti impreuna! Asculta-ti doar inima! Vezi ce spune ea! Parerea mea e ca puteti fi impreuna!

| cipailina a răspuns:

Nu e gresit sa nu-ti placa de un baiat ...mai ales ca si el te place, va cunoasteti de la gradinita,sunteti adolescenti, aveti aceeasi varsta, elenu stiu nu pierzi nimic daca incerci, poate vei avea de castigat!

| klark7410 a răspuns:

Niciodata sa nu spui nu.SI daca ai spus ca te placea cand ati fost mai mici sunt sigur ca inca mai esti in inima lui.

| VLad_9311 a răspuns:

Paii daca iti place de el si simti o atractie si el la fel fii cu el

| SarahChristophe a răspuns:

.deci ai 14 ani.Iti dau un sfat... Apuca'te de carte mai fetishoara si lasa baietii ca dintr'astia gasesti la tot coltul.Sau,ai putea sa te bagi cu el, dar nu vei avea un viitor preaa bun.SCOALA pe primul loc si dupa baietii.iti zic din propria experienta. daca te bagi cu el,o sa te gandesti numai la el si nu o sa mai fii atenta,si nu o sa intelegi ce s-a discutat la ora,si n'o sa iei examenele,si nu o sa reusesti in viata, si o sa te duci draq'lui de tothee heeDeci, tine minte sfatul meu.PACEpeace sign

| AlExXx_2852 a răspuns:

Daca iti place de el fii cu el, cine te opreste... fundabig grin

| theprestige a răspuns:

Deci, parerea mea proprie si personala este ca...rolling on the floor... KILL URSELF

| theprestige a răspuns:

Kill urself hahaha

| deea_3205 a răspuns:

Elena daca chiar iti place de el si sti ca si el te place chiar ar trabuii sa-i spui si sa comunicati mai mult sal saluti daca l vezi pe afara stii cum e cu mine(alex)laughing)). Mult noroc cu el si cine stie poate chiar el este alesu:X:X

| Chyombyy a răspuns:

Paii nu ai niciun id de mess sau.un numar de telefon sa-l suni si sa-l intrebi daca iese afara si cu timpu poate POATE o sa fiti impreuna. daca tot va placeti unu pe altu.Succes! :*

| MStreetdance a răspuns:

Pai,ai 14 ani nu? ok,atunci de ce nu? insa trebuie sa fii sigura ca iti doresti asta, si sa simti ca vrei sa fii cu el intr-adevar.E varsta.Atata timp cat nu faci nimic rau.Toate la timpul lor. Incearca sa vorbesti si cu el, doar tu si el. Poate fi greu.dar nu e chiar asa [binee.e oleaca greu big grin ] insa dupa aceea vei vedea ce frumos va fi.