| cxxyy a întrebat:

Colega mea adica bff-ul meu merge la niste cursuri de desen iar acolo a intalnit o alta fata cu care este bff iar acum spune ca este si cu ea si cu mine sad. Ideea e ca daca ii zic ca nu mai vreau sa fim prietene nu o sa mai am cu cine sa stau in pauze la scoala (daca se va deshide scoala). Nu stiu ce sa fac pentru ca toate colegele mele ma ignora fara motiv sau pentru ca sunt ingamfate una dintre ele m-a si jignit sad. PLS HELP!

Răspuns Câştigător
| Anonim0506 a răspuns:

Bună! Din rporpia experienta îți zic ca prieteniile între 3 fete nu rezista. 2 fete rămân prietene iar cealaltă o sa fie scoasa din grup sau o sa părăsească grupul. Și tot din experienta îți zic, sa fii singur nu e rău. Faptul ca o sa scapi de o prietenie este o oportunitate sa explorezi și sa intrii în contact cu alți oameni. Dacă fetele din clasa ta nu stau cu tine, du-te și stai cu alte clase, sau cu copii mai mari cu un an sau ceva. Cum sa începi sa vb cu oameni noi? Poți sa le dai follow pe ceva rețea de social media și pornești o conversație. Simplu! Succes, îți urez numai bine.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să ințeleg că te roade gelozia?

| cxxyy explică (pentru sierra1):

Cam da :<
Pentru ca eu nu am un alt bff

| sierra1 a răspuns (pentru cxxyy):

Nașpa, impcă-te cu ideea

| Ineys a răspuns:

Of. Dramele astea la 10 ani. Lasa ca o sa cresti si trece.

| Crackman a răspuns:

O sa rămâi peste 10 ani cu unul poate 2 prieteni asa ca asta este o oportunitate sa înțelegi cum merge viața si nu tot ce zboară se mananca

| Pati2500c a răspuns:

Pai incearca sa te imprietenesti si cu bff ul ei, daca prietena ta tine la tine nu te va lasa. Continua sa fii cel mai bun bff al ei

| cxxyy explică (pentru Pati2500c):

O sa incerc big grin

| Pati2500c a răspuns (pentru cxxyy):

Si incearca sa iti faci si tu prieteni undeva la tara, la bloc, vecini, cunoscuti, iesi cu prietenele in oras si cu siguranta vei gasi prieteni. Dar dovedeste i ca esti cel mai bun bff al ei si o sprijini. Multa bafta

| Pantagruel a răspuns:

1. Ce naiba e un bff?
2. Voi nu mai invatati limba romana in scoala?
3. De ce sunteti atat de superficiali si prosti in general?

Acum concret la problema ta: oamenii sunt fiinte sociale, care necesita convietuire si aliante cu scopul atingerii unui scop comun. "Prietena" ta va avea intotdeauna si alti oameni in preajma carora se va simti bine, fa si tu la fel. Cu alte cuvinte : nu tine toate ouale intr-un cos. Concentreza-te si pe alte acrivitati sau alte persoane. Viata e frumoasa!