| Labrador3445 a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving parintii sa-mi ia un Labrador?

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, spune-le ca in noul an scolar vei avea un randament mai bun la scoala, incepe sa fii mai responsabil, asta vor sa vada de la tine.

| spiridus25 a răspuns:

In primul rand documenteaza-te pe internet despre ce implica cresterea unui caine. Un caine de rasa este mai pretentios decat unul maidanez dar tot caine este. Au nevoie de vaccinuri, vizite la veterinar, mancare buna ca sa nu se imbolnaveasca, sa il inveti sa faca afara, dresaj si multe altele. Vorbeste cu mama ta si documentati-va impreuna.
http://www.animalutze.com/articole/ce-inseamna-un-catel-2.php

| Kenya a răspuns:

Daca stai la curte si stii un loc bun il dresezi si ai grija de el, parintii au incredere in tine, ai o relatie buna cu ei probabil te vor lasa.

| ANDA135 a răspuns:

Ai putea prin : a fii foarte cuminte, ai ajuta la tot, sa mai inveti si sa citesti din cand in cand si poti sa ii bati la cap incontinu ca nu mai mananci, chesti de genu', l.a mine fuctionat.