| BalonashCuHeliu a întrebat:

Buna TPU.Cunosc un timp[pe care il plac]. Toti imi spun ca ma place doar ca ii e frica sa nu il resping.Si eu cum sunt mai timida, nu stiu cum sa vorbesc cu el.

Imi spuneti va rog cateva metode de a'l agata, sau macare de a'i da de inteles ca il plac si eu.

Răspuns Câştigător
| bombonikamika a răspuns:

Si eu am patit tota asa si cand mergeam acasa tot timpu treceam pe strada unde sta el si eram cu prietena mea si tot o stresam de rl si ea a mers si ia batut la usa de l apartament si a iesit si i-a zis ca vreau sa fiu cu iel apoi am facut schimb de numere de telefon apoi am fost 4 luni impreuna dupa care ne-am despartitsad

8 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Incearca sa treci peste timiditate; spune-i direct, pe faţă ca il placi - si poate prinde curaj si el happy.

| Eℓℓa a răspuns:

Simplu.
In primul rand descopera ce ii place si ce aveti in comun,apoi poti sa iesi cu el si prieteni comuni la cinema,la suc etc. Fa-l sa simta ca il placi, prietena cea mai buna sa zic ceva gen:
Ai vazut ce bine arata imbracata in?
chesti de astea
Vorbeste cu el pe mes, da-i like pe facebook.Sustinel intr-o anumita situatie! Oricum in principal incearca sa iesiti impreuna sau cu altii prietenii, iar ei te pot ajuta.batting eyelashes
Bafta, sper sa-l cuceresti.

| Puffy_1082 a răspuns:

Hei:*.Cea mai buna solutie este sa il abordezi tu prima.Incepeti sa vorbiti pe mess si apoi totul va veni de la sine. Daca iti dai interesul in convorbirile voastre isi va da seama ca este ceva la mijloc.Incearca sa fii amuzanta cu el.si apoi sa fii tandra cu el.gen trimite'i pupici si vorbiti deschis.>big grin

| calutuuuu a răspuns:

Poti pur si simplu sa il tratezi altfel fata de alte persoane. spune-i lucruri frumoase. adreseazai-te cu ''Dragutule, ce mai faci?'' sau orice alintare iti trece tie prin cap... dar mai bine ar fi sa ii spui in fata ca il placi si atat! s-ar putea ca reactia lui sa fie buna! Bafta in continuare! happy

| sederato a răspuns:

Si mie imi place timpul laughing insa el ma uraste crying
nah! Incearca sa-i spui unei prietene /prieten sa-l intrebe daca te place si daca spune ca da, atunci sa-i spuna ca a vb si cu tine si ca si tu il placi ...cine stie, poate o sa prinda curaj si o sa te intrebe daca vrei sa fii cu el!
Daca nu merge asa, fii prietenoasa, fa-i complimente, cand vb uita-te in ochii lui... daca rosesti ar trebui sa-i dea clar de inteles...
Cel mai bine ar fi sa-i zici direct ca-l placi.Nu prea ai nimic de pierdut... daca vrea sa fiti doar prieteni veti ramane in continuare si gata.
bye :*

| Sweetheart_5809 a răspuns:

Clar: vorbeste cu el! Daca nu poti fata in fata, pe mess sau la telefon. Ar fi dragut daca ai sti dinainte ce si cum sa ii spui, cum sa il iei.

| Flory45 a răspuns:

Pai daca vrei sa il agati trebuie sa te faci cat mai draguta sa te comporti cat mai dragut cu el... Asa am patit si eu cu un tip, iar acum suntem ff fericiti...big grin si exact asa am procedat

| vasibunul a răspuns:

Hei daca nici tu nici el nu faceti un pas inainte totul se va pierde, dar raspunsul e mai simplu decat crezi tu daca il placi sti ca il placi ei bine doar sa-i zici timiditatea nu e o solotie buna sti ai cerut un fel de al aborda pai fi sincera cu tine insuti si vei avea succes crede-ma stiu prea bine