| Peggy928 a întrebat:

Deci... O fata Mi-a recomandat un film făcut după o carte, și după ce l-am văzut am vorbit puțin despre acel film și după ea a spus ca își cumpără cartea. I-am zis ca poate Mi-o iau și eu și am intrebat-o cât costa. După I-am zis o prostie... Și a zis ca Mi-o cumpăra ea. Am încercat s-o conving sa nu o cumpere pentru mine, dar nu. Și mama sigur o sa mă certe și o sa spună ca eu am pus-o sa îmi cumpere cartea, dar nu e adevărat. Ce mă fac? Nu mai pot sa o conving sa nu o cumpere deci singura varianta e s-o fac pe mama sa fie de acord. Mă ajutați?
(Mă scuzați dacă am greșit categoria)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa spui mamei ca a fost cadou de la prietena ta. Pentru a intari aceasta spune-i prietenei sa-ti scrie o dedicatie.