| Maream a întrebat:

Deci sa va explic, am niste probleme cu maicamea in legatura cu orice, vine acasa urla pe mine din orice motiv, daca ii cer bani ma cearta, deci chiar nu mai rezist, imi vine sa ma omor. Ziceti-mi ceva. straight face

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Probabil are ea un motiv anume pentru temperamentul ei! In mare parte toti adolescenti sunt de aceias parere, parintii au ce au cu ei.O sa cresti si o sa intelegi mai bine anumite chesti.Pana atunci lasa prostiile si gandurile cu "imi vine sa ma omor" fara sa iti dai seama, devi chiar penibil(a)!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa sunt 80 % din relatiile adolescent parinte stai linistit(a)

| dienuta1990 a răspuns:

Asa se intampla in cele mai multe cazuri in relatiile adolescent parinte.

| Elsiane a răspuns:

Cu siguranță are un motiv pentru care țipă. Oricum, aproape toate relațiile fiică - mamă sunt așa, deci nu-ți face griji. Oricum, dacă țipatul mai persistă, spune-i că nu-ți place când ea țipă și, eventual, că nu mai o mai suporți. Baftă!

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

La mine e aceiasi problema ma dispera dar nu am ce face ma gandesc ca mai indur 2, 3 ani si dupa fac ce vreau :*

| Maream explică (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

2, 3 ani laughing)?

| suntserios a răspuns (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

Crezi ca daca implinesti 18 ani totul e lapte si miere?

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns (pentru Maream):

Pai am 14 ani lol, oke am exagerat peste 1, 2 ani laughing

| Maream explică (pentru suntserios):

M-as descurca mai bine pe cont propriu.

| suntserios a răspuns (pentru Maream):

Si ce ai sa faci tu la 16 ani? unde ai sa dormi? ce ai sa mananci?

| scumpikxa a răspuns:

Probabil e la menopauzawinking O sa-i treca ei...

| Maria112 a răspuns:

Pai in primul rand cred ca are ceva motive din ce sa te certe. Poate cum te comporti si tu cu ea. Sau poate se descarca pe tine din alte motive. Ssi daca mama ta nu are bani nu cred ca ar trebui sa ii ceri. Adica trebuie sa vada ca ii meriti. Si totusi e mama ta si gandeste-te cat ar suferi daca te-ar pierde. Si cat a suferit ca sa iti dea mancare si sa iti cumpere tot ce ai acum. Ar trebui sa te gandesti mai bine inainte sa o iei la misto. straight face

| vasiii a răspuns:

Incearca sa te adaptezi conditiilor si pretentiilor eihappy

| Kristinukk a răspuns:

Buna,
Te consider sora mealaughing. Eu am purtat o discutie destul de interesanta ..defapt am incercat sa-i explic ca nu procedeaza cum trebuie si sa indrepte acest aspect si prin aceasta discutie pot spune ca este alt om. Acum depinde si ce fel de persoana este mama ta, daca nu merge cum am facut eu macar incearca sa ii dai dreptate in orice ar spune evitand-o oarecum... oricum discuta cu ea pentru ca numai asa va puteti intelege. Te pup si multa bafta iti doresc happy kiss

| mirelushata a răspuns:

Asa patesc si eu.se ia de mine din orice si chiar daca nu usnt vinovata. acum de un timp o las sa vorbeasca nu o mai bag in seama. inainte ii mai comentam acum o las sa zica tot ce are de zis.ma doare dar nu am ce face.