| anonim_4396 a întrebat:

eu anul acesta urmeaza sa merg la facultate intr-un alt oras (aflat cam la o ora distanta de casa). Plec insa cu o strangere de inima: de doi ani de zile am o relatie minunata cu prietenul meu, il iubesc, ma iubeste, ne respectam reciproc, desi e cu 13 ani mai mare. Sunt obisnuita sa ne vedem aproape in fiecare zi si recunosc ca ma alinta si ma face sa ma simt unica si deosebita. Am vazut destule exemple de cupluri care pareau solide si la plecarea ei sau a lui intr-un alt oras, relatia s-a destramat. Mi-e frica sa nu ajungem si noi acolo si stiu ca si el se gandeste la asta. Stiu, se spune ca daca dragostea e suficient de puternica, va rezista, dar oare activitatile pe care le vom face fiecare separat, fiecare cu anturajul lui, nu ne vor distanta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| flory_8014 a răspuns:

Trebuie sa risti Ramona. daca e ca tu sa fii cu el orice s-ar intampla tot aman2 o sa fitiwinking trebuie sa treci si prin incercarea asta nu cred ca ai avea incotro si plus de asta distanta nu e mare poti face naveta sau poate el oricand sa vina nu trebuie sa stai cu frica ca stii cum e vb aia.^de ce ti-a frica de aia nu scapi^trebuie aveti incredere in relatia voastra

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hmm... e o oră distanţă, nu 7000 de km. Hai că nu-i chiar aşa de rău.
Şi-n plus, cine vă opreşte să nu vă luaţi o garsonieră în chirie astfel să poată el veni cam oricând la tine?

| PetreConstanta a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat nu va despartiti

| PetreConstanta a răspuns:

Daca va iubiti va asteptati unul pe altul nu conteaza distanta

| luiza a răspuns:

Nu cred ca plecarea in alt oras strica o relatie, ci nestatornicia in relatie.

| IceDub a răspuns:

E important sa te pui pe tine pe primul loc, trebuie sa mergi la facultate, ca experienta de viata e foarte folositoare, multe distractii multe persoane noi, daca e sa mearga o sa mearga si la o ora distanta relatia voastra daca nu inseamna ca a fost doar o etapa din viata si o sa gasesti ceva mai bun.