| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, eu ca baiat,de ce am impresia mereu ca inima mea,e service pentru alte inimi si nici macar nu sunt platit cand le repar/.
Adica ea e ca un service pentru alte inimi ale fetelor.
Si eu dupa, nu sunt platit cum ar trebui si ea e doar, reparatoare pentru alte inimi.
Cum as putea proceda?
Sa imi revin, ca doar asa patesc.
Eu nu vreau sa fiu reparat de nimeni, dar macar sa primesc ce ofer

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mi-ai adus aminte de versurile

Mi-ai placut pentru ca erai nice si pentru ca citeai:
Bucowski, Bradbury si Wilde.
Pentru ca nu te-ai speriat.
De un tip ca mine plin de haos si avangard.
Pentru ca mi-ai parut un exemplar de blonda desteapta,
Superdotata, extrastilata.
Pentru ca aveai caracter,
Mi s-a parut ca vezi si tu lumea altfel.
N-am stiut ca tu incluzi fercirea in cec, iarasi am calcat pe bec,
Trebuia sa apas pe stop, sau poate pe butonul rec.

Vara cu Jimi Hendrix, toamna cu Miles Davis
La usa mea doar "room service"...

| Violleta2022 a răspuns:

Esti foarte obosit baiete, daca vii la ora asta din noapte cu o problema pe care nici tu nu esti capabil s ao intelegi.
Mergi la culcare, ca ai mare-mare nevoie sa-ti odihnesti creierul!

| dullcat a răspuns:

Buna.Tind sa cred ca asta se intampla deoarece oamenii cu probleme se baga in relatii si se asteapta de la celalalt sa fie pansamentul lor.Nu asa se procedeaza, e de-a dreptul toxic sa iei pe bune vorba,, a-ti gasi jumatatea''.O persoana trebuie sa fie relativ intreaga pe aproape toate planurile inainte de a cauta relatii, nu sa vina cu sacul de probleme, carat in spate, sa le verse pe tine sau sa vina cu un gol in suflet pe care tu sa-l umpli.Pe masura ce avansezi in varsta iti dai seama cum sa recunosti anumite tipare si de cine sa te feresti, astfel incat sa nu sfarsesti folosit.

| VoidEternal a răspuns:

Daca te astepti la "plata" mai bine nu mai ajuta pe nimeni.

Ăla nu e ajutor, e troc. Sau cel puțin așa ai vrea tu sa fie. Și pe urmă îți imaginezi că ești "băiat bun".

| Sophieka a răspuns:

Probabil esti un baiat bun si de aici porneste atragerea fetelor "stricate".
Asteapta si roaga-te sa gasesti o fata de calitate iar cand apare una nepotrivita, o tai din scurt si nu iti mai pierzi timpul cu ea.
Invata sa spui NU si sa te pui pe primul loc.
Vezi care e motivul pentru care le atragi si vezi unde le cauti de le gasesti pe fetele de genul asta "stricate".

| Miruna333 a răspuns:

Terapie, sa lucrezi cu tine

| Dragobeta a răspuns:

Asta e rolul tau pe Pamant: reparator de inimi. happy

Răspuns utilizator avertizat