| AndreeaAmalia177 a întrebat:

Buna TPU, ieri am iesit cu un baiat si m-a muscat de gat si fata si mi-a lasat semne, mie nu îmi plac lucurile astea abia dupa am observat ca am acele semne, apoi mama le-a vazut si nu am vrut sa îi spun adevarul fiindca ea este genul sa interpreteze foarte multe, desi nimic nu s-a întamplat între mine si el, dar mama o sa escaladeze situatia si va fi mai rau.Tin sa mentionez ca am 24 de ani, nu mai sunt un copil, dar înca locuiesc cu ea..revenind la subiect ea crede ca acel baiat m-a batut...sau ca m-a violat, tot insista sa îi spun ce s-a întamplat, nu am de gand sa o fac, i-am zis ca nici eu nu stiu de unde le am.Ce m-ati sfatui sa fac? Credeti-ma cu prima ocazie as pleca de acasa, nu este o mama rea dar e foarte impulsiva si nu isi da seama la ce spune..eu consider ca ar avea nevoie de un consult specializat, ea neaga asta si spune ca eu sunt nebuna, ca eu nu înteleg.Mi-e foarte greu m-am saturat sa îmi controleze viata, stiu ca vrea sa ma protejeze dar nu asa.Un sfat ar fi bine venit. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| Alina0124 a răspuns:

Ar trebui să porți o discuție mai serioasă cu mama ta, să înțeleagă că nu mai ești un copil și că e foarte normal la vârsta ta sa ai pe cineva. Ea încă te vede ca pe fetita aia mică pe care trebuie să o ferească de probleme. Ești majoră, încearcă să devii și independenta.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cînd doua femei se fac nebune una pe cealaltă, nu prea mai e ceva de zis între ele...
Poate că ai nevoie de protecție. Daca tipul te-a muscat încît să se vadă, și tie ți se pare normal asta...
Bine că nu are fălci de crocodil tipul happy

| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul cu care te-ai intalnit este adolescent?
Ca un adult de varsta ta nu te-ar musca de gat si nu ti-ar lasa semne, avand suficient creier sa inteleaga ca asa ceva nu s eafce.

ma rog, eu i-as da papucii astuia imatur, ca sa nu spun prost.

daca te-ai saturat ca mama sa-ti controleze viata, ti-as recomanda sa-ti afci valiza si sa pleci in lume. la 24 de ani esti ditamai femeia, capabila sa-si ia de munca si sa se intertina singura!

In casa parintilor ai obligatia sa-i respecti si sa respecti regulile si conditiile lor!
Daca nu-ti convine, atunci esti libera sa pleci, fara sa comentezi!

| Drimmero a răspuns:

Ai face bine totusi sa ii spui ca nu e vorba de niciun viol, de nicio agresiune ca sa nu aiba o reactie impulsiva si sa mearga sa-i faca scandal sau ceva mai grav, sa mearga la politie, cu siguranta ai pus-o intr-o situatie in care isi face griji pentru tine, e ceva normal de altfel dar fa cumva sa nu escaladeze situatia pe degeaba.
Eventual poti discuta si cu baiatul asta sa o lase mai moale cu semnele mai ales daca nu iti plac.

| iulia0514 a răspuns:

Chiar tu ai spus-o nu mai ești un copil găsești de lucru și cautati undeva o garsoniera cu chirie sau o camera! Părinții trebuie să-și lase copiii sa zboare din cuib după o anumită vârstă nu e sănătos nici pentru ea nici pentru tine dacă ramai acolo nu ai sa înveți niciodată sa devii independentă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută altul care nu îți face semne.

| dariaflorina a răspuns:

Poți să îi spui că nu e vorba de niciun viol, doar o joaca, te a muscat pur și simplu.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dariaflorina):

Daca as putea ți-aș da eu fundă