| AnnaMaryStar a întrebat:

Imi place de un coleg din clasa si el ma place.Cand am recunoscut amandoi ca ne placem reciproc el era intr-o relatie cu alta fata.Azi i-a dat papucii pentru mine.Totul era frumoas pana ce un coleg de clasa mi-a zis ca m-am bagat intre colegul pe care il plac si prietena lui.De atunci am o pata pe inima si ma simt in plus si acum nu stiu ce sa fac. Dati-mi si mie niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Yuhuuuuu a răspuns:

Sincer nu e vina ta ca acel tip te place mai mult decat pe ea. in principiu a fost alegerea lui de a se desparti de ea. tu nu l'ai obligat sa faca asta. asa ca linisteste'te poate ca acel baiat ti'a zis asta pentru ca te place sau poate in gluma, nu cu rautate. Have fun :*

9 răspunsuri:
| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Frumoasa istorie, ca din telenovele blushing insa cum se zice, nu e bine sa-ti construiesti fericirea pe tristestea altcuiva... asa ca, mai bine lasa'l. gaseste'ti altul mai bun d/t el happy

sper ca te'am ajutat happy
bafta!

| Gumadependenta a răspuns:

Nu trebuie sa te simti vinovata!

Nu baga in seama ce zice colegul tau

Daca colegul tau de care iti place i-a dat papucii pentru

tine.inseamna ca nu mai simtea nimic pentru acea fata.si a facut-o pentru tine.nu mai asculata de ce spun altii.

| Mist a răspuns:

Nu e adevarat, stai calma ca nu e vina ta, daca nu te placea nu se despartea de aia, cred ca a zis-o doar sa te superebig grin Bafta

| alexe333 a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa-ti faci griji.Nu a fost vina ta. A fost alegerea lui.Fiti fericiti impreuna!

| drac0nian a răspuns:

Mah! uite ce zic eu!

nu te simtii cu musca pe caciulawinking
va iubitibatting eyelashes? va iubiti! si nimic nu mai conteaza daca va iubiti!
lasa-l dracul pe ala oh go on nu conteaza ce spune!
mah. i-a dat papucii pentru tine? i-a dat!
te iubeste? te iubeste!
va iubiti? da love struck
lucrurile astea trebuie sa le stii si nu mai conteaza nimic happy

cat despre colegul tau. listen : il iei pe prietenul tau si mergeti in fata lui si ii spuneti ca aman2 ati luat decizia de a fii impreuna si sa nu se mai bage in viata voastra happy nu va mai complicati si stati linistiti! succes in continuareee big hug :* lasa-ti lumea sa spuna ce vrea!

| Castiel_5092 a răspuns:

Daca il iubesti si el te iubeste, nu asculta ce zic altii!

| Deeni a răspuns:

Tot ce poti sa faci este sa vorbesti cu el deschis.
>big grin

| eRRmy a răspuns:

Cat timp a trecut de cand el s-a despartit de ea si ati devenit voi un cumplu?

| Katherine2506 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti in plus.el a ales sa se desparta de ea.si in plus nu avea incredere in toata lumea.happy