| keikop119 a întrebat:

imi place e un baiat ,dar chiar nu stiu de ce !Este nesimtit ,isi bate joc de mine si are prietena!
As vrea atat de mult sa il urasc dar pur si simplu nu pot!
Mi-am dat seama ca singurul lucru care pot sa-l mai fac este sa incep sa plac alt baiat ,dar problema este ca atunci cand vorbesc cu baiat mai dragut ma blochez dar nici nu vreau cel mai urat iubit .Stiu ca este complicat dar am nevoie urgent de un raspuns!Ce pot sa fac?
Fundita +vot!

Răspuns Câştigător
| darkmonster a răspuns:

Haha, si eu am o situatie asemanatoare. bine ar fi sa gasesti altul, iar asta va dura ceva pana o sa-l gasesti pe cel potrivit. sti tu, iti place ce nu poti avea ^.^. incearca sa iesi cu prietenii, sa-ti ocupi timpul liber, du-te la diverse party-uri, o sa vezi ca sunt o gramada de tipi draguti si singuri. trebuie sa-ti faci curaj atunci cand vorbesti cu un tip, fi curajoasa! o sa fie bine, vei vedea! >big grin

4 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Salut!
Cred ca ar trebui sa incerci sa il ignori asa cum poti tu.Nimeni nu spune din prima clipa ca o sa si dea rezultate.Cand e in preajma ta nu il baga in seama si incearca sa fii mereu cu altcineva(sa fiti un grup) si sa discutati despre fleacuri:teme, teste sau sa spuneti glume astfel incat tu sa fii absorbita de discutie. Daca in pauza auzi ca se vorbeste despre el, tu trebuie sa pleci din clasa si sa te duci in cu totul alta parte.Si incetisor o sa il uiti.
Si, ca sa nu te mai intimidezi cand vorbesti cu un baiat mai dragut, incearca sa gasesti interese comune, daca face vreun sport poti sa incerci si tu si asa esti si sanatoasa si iti faci si amichappy.Si oricum nu conteaza aspectul ci interiorul pentru ca in timp cu totii ne uratim.Bafta!kiss

| allynutsa a răspuns:

Hmm.poate puri si simplu pe tine indiferenta te atrage. cu timpul.o sa inceapa sa te sictireasca comportamentul lui.si o sa-ti treaca de el.

| Fantasy991 a răspuns:

Uite ce am facut eu :am scris o lista cu toate defectele lui chiar si pana la cel mai neinsemnat si am purtat-o mereu cu mine. cand il vedeam si ma gandeam ca nu aveam dreptate ma uit pe bilet si imi reamintesc ca nu ar trebui sa ma indragostesc de unul ca el

| keikop119 explică (pentru Fantasy991):

Multumesc mult pentru raspuns.Este o idee foarte buna!
Daca ai fi raspuns mai repede ti-as fi dat funda sad