| ingerashdolce a întrebat:

Buna TPU.in primul rand vreau sa va explic de ce v.am scris.In primul rand de foarte multe ori am senzatia ca nici unui baiat nu ii place de mine. oare de ce? eu una nu ma consider foarte frumoasa cred ca am si foarte multe defectecryingspune. ti si mie ce pot sa fac...in al doilea rand in relatile pe care le.am avut m.am implicat foarte mult si am avut suferit... oare asa mi. a fost scrissadam inceput sa cred ca mai bine nu mai ma nasteam pentru ca am fost urmarita numai de ghinioane, de cate ori imi gasesc pe cineva trebuie sa intervina alte persoane sau alte lucruri si pierdcryingcryingva multumesc si va rog raspundeti. mi indiferent de raspunsurile voastre funda:X

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Eu nu cred ca nimeni nu te place sau ca nu te va placea in viitor, stii cum ii cu astea, frumusetea e vazuta diferit de la persoana la persoana, iar daca inca nu ti-ai gasit persoana potrivita pentru tine, asta nu inseamna ca nu o vei gasi niciodata, eu sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu il vei gasi suta la suta, tocmai de aceea trebuie sa treci peste acest moment de tristete, ne incredere in tine si fi optimista, ai incredere in tine, si din punctul meu de vedere e bine ca te implici cu tot sufletul intr-o relatie (ma refer la cele pe care povestesti tu ca le-ai avut pana acum), asta e o calitate sa spui, iti arati afectiunea pentru un om precum iti spune sufletul, dar in acelasi timp legat de ca totdeauna s-a intamplat ceva, a intervenit cineva in relatia voastra si nu a dus unde ti-ai dorit tu, asta inseamna ca persoana iubita nu a simtit ce a ce trebuia si ce a ce simteai tu pentru el, tu nu ai gresit cu nimic zic eu, intr-o relatie ca si in viata intotdeauna vin momente mai grele, si ca sa treci peste ele trebuie sa luptati amandoi si sa vreti asta amandoi, singura chiat daca ai puta sa treci peste greutatile dintr-o relatie..., nu are rost, trebuie amandoi sa faca asta, stii cum e "Esti 100% responsabil de 50% in orice relatie", deci amandoi trebuie sa vreti asta happy.
Fara ganduri din astea ca "mai bine nu ma nasteam/numai ghinioane"..., mergi inainte, fi optimista, ai incredere in tine pentru ca altfel nu au cum sa te vada sigura pe tine cei din jur daca in primul rand tu nu te simti bine si nu arati astawinking.
Multa bafta, intelepciune, ascultati sufletul tot timpul, capu sus si pieptul inainte pentru ca o sa fie bine happy!

9 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Hei! Unde e optimismul din tine? Unde a disparut si de ce l-a lasat sa fuga?
Oricine are defecte, dar si calitati.
Ai sa iltalnesti candva pe cineva, care aiba sa vada in defectele tale, calitati.
De ce gandesti asa si spui ca mai bine nu te nasteai, pentru ca esti urmarita de ghinion.In viata trebuie sa si lupti pentru ceea ce vrei, doar nu crezi ca totul e roz.
Esti o persoana foarte sensibila, incearca totusi sa fi mai tare un pichappy
Bafta multa in viata! Ellssa.

| noob a răspuns:

Am senzatia ca nici unui baiat nu ii place de mine.

Poate chiar asa e

| Alessyaaa a răspuns:

Nu trebuie sa cauti tu sa fii iubita, poate unii baieti chiar te plac, doar ca tu nu-ti dai seama, nu le acorzi atentie.Astepta timpul potrivit, vei avea un iubit la timpul potrivit.Nu are legatura cu ghinioanele.Incearca sa iesi in evidenta, vorbeste mai mult cu baietii.Baietilor le plac fetele destepte, deci invata.Crede-ma,nu sunt filosofica, dar baiatul potrivit va veni la momentul potrivit, si asta pentru ca te va placea pentru cine esti.Pwp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te consideri? poate si altii te considera FOARTE frumoasa, si nu au nevoie chiar de atata frumusete in viata lor. poate altii vor caracter mai mult decat frumusete. poate nu ai o varsta prea potrivita, sa te placa un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei pe care i-ai intalnit pana acum nu au fost la inaltime, nu te-au inteles, probabil ca esti inteligenta si pretentioasa, deci s-au simtit si au "disparut".
Deci asteapta sa apara cineva car e de nivelul tau.
La varsta ta, un prieten e important DAR nu e totul in viata;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai comentatorilor, fata care a pus intrebarea a scris CLAR : "eu una nu ma consider foarte frumoasa cred ca am si foarte multe defecte. spune. ti si mie ce pot sa fac..."

UNDE vedeti voi ca scrie ca se crede frumoasa?
invatati sa cititi un mesaj

| Doo a răspuns:

In primul rand, fa-te ca nu observi nici un baiat.Adica,trebuie sa pari intangibila, altfel decat toate celelalte. O prietena care suna in fiecare zi, care isi bombardeaza iubitul cu mesaje, etc va fi tratata ca si un obiect care ii este la dispozitie de cate ori are cef.Nu suna nici un baiat, nu lasa impresii de disperata. Apoi, incearca sa schimbi ceva la tine, o coafura noua. Daca ai cosuri, etc poti folosi fond de ten.(Nu te machia excesiv!)Fondul de ten, rimelul, si creionul dermatograf sunt suficiente.Incearca sa te imbraci cu haine dragute, simple.Incearca sa intrii intr-un grup de fete mai,, populare". Stiu, e ridicol, dar baietilor le plac fetele greu de castigat.

| iuliamo a răspuns:

Nu mai vorbi asa...vezi tu mai tarziu...tot o sa iti gasesti jumatatea pana la urma ma asigur de astawinking

| Ilarion_6007 a răspuns:

Este posibil sa fii foarte frumoasa, nu te contrazic, insa cred ca la impresia pe care si-o face un baiat despre tine contribuie si caracterul, si atitudinea ta. Cum stai cu astea doua? Daca tu te consideri frumoasa, poate ai o atitudine aroganta, cu nasul pe sus, nu stiu. Gandeste-te si la asta!