| Mooonsure a întrebat:

Helo. am facut anul asta de 2 ori indigestie
Acum cred ca iar am facut.
Daca ati avut si voi indigestie si sa-mi spune.ti simptomele voastre. Pe mine in primul rand ma doare rau capul, si m.am stricat la stomac.

1 răspuns:
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Ma deranjez la stomac,
Vomit
Ma simt ametita
Mi se face somn
Mi se face greata
Vomit din nou

* Fii atenta la mancarurile care iti cauzeaza disconfort si evita-le.
* Mananca la ore fixe, zilnic.
* Cand ai un meniu bogat in carne, include si o salata verde ca si garnitura.
* Evita sa mananci in acelasi timp feluri de mancare reci si calde.
* Acorda stomacului cel putin 4 ore intre mesele principale ale zilei.
* Mesteca bine mancarea.
* Nu te suprasatura.