| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU, într-o relație de 1 an, este normal sa dăm parolele de Facebook? Iubitul meu nu este de acord cu asta, el a spus că merge pe încredere, mi-a spus că nu este normal să-l controlez și că trebuie să am încredere în el că nu am motiv sa fiu geloasa că dacă e sa fii geloasa trebuie sa ai un motiv, ce părere aveți?

39 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 199onur7):

Normal ca nu. In evul mediu nu aveau asa ceva.

| Miruna333 a răspuns:

Cand va aud cu datul parolelor, ma ia durerea de cap. Daca ala vrea sa te insele, o face cu tine de mana. Vi se pare ca sunteti in control daca ii aveti parolele. Pai prostul ala nu stie? Crezi ca exista numai Facebook? Poate sa-si bage si 10 aplicatii sa te insele. Daca tu tragi cu dintii sa nu fii inselata, asta spune multe despre tine si despre relatie.

| Freya1 a răspuns:

Mie chestia asta cu intimitatea și rahaturi în rețelele de socializare mi se pare o prostie sincer.Acum sa fim serioși ca nici pe tine, nici pe mine nici pe restul nu ne interesează sa vedem ce vorbește el cu George sau ea cu Vasilica.E clar ca o data ce el/ea are conversații cu prietenii/prietenele nici măcar nu te uiți prin telefon ca nu îți pasa.Ai parola ca să te simți în largul tău și sa ști ca nu o/îl deranjează dacă vreodată intri pe un e-mail de al lui/ei sau pe un Facebook pentru ca nu are ce sa ascundă.
Eu una am parola iubitului meu, iar de când o am nici nu l-am verificat.Pentru ca un om ce nu ascunde nimic nu are o problema sa își lase telefonul la vedere, Facebook-ul deschis sau mai știu eu ce.

| just4ubr2015 a răspuns:

Are pe alta sau vorbeste si cu altele fara sa stii tu daca nu avea ceva de ascuns tio dadea.dar asa mai ridica si el maciuca happy

| sofisis a răspuns:

Nu. Nu e deloc normal. Sotul meu nu a avut si nu va avea niciodata acces la conturile mele de pe retelele de socializare sau la emai-ul meu. Nici cu telefonul meu nu umbla fara sa ii dau eu voie. Si tine cont ca e un barbat gelos si usor paranoic. Si tot nu se pune problema de asa ceva. Eu nici atat nu-mi bag nasul in ale lui.

| Chiochioaci a răspuns (pentru johnnny123):

Aprob.

| RAY a răspuns:

Poate si sa te insele si cu una de pe centura si sa fie curat ca lacrima pe Facebook, insta, daca nu ai incredere in el, degeaba stai cu el

| Emma30555 a răspuns:

Eu nu înțeleg cuplurile care fac lucru asta. Mi se par doar ca se urmăresc unul pe altul fără vreun temei. De parca dragostea, relația se construiește prin a întra în viata privata a unui om cu totul. Sa l verifici și sa i citești mesajele e super jenant, poate el vorbește cu mama lui sau cu oricine, nu este în regula sa nu poți avea pic de intimitate, chiar dacă ești un cuplu solid. Frumusețea unei relații este înțelegerea, potrivirea dintre doi oameni care nu au nimic de ascuns dar care nu simt ca ar dori sa verifice, sa l controleze pe celălalt. Mie mi se pare umilitor sa mi citească iubitul conversațiile private. Pentru ce sa facă asta? Care e de fapt scopul? Crezi ca asa intri în creierul unui om, în sufletul lui? Și crezi ca asa ii vei putea controla sentimentele,? Dacă nu o sa mai simtă nimic pentru tine se va termina orice ai face. Dacă te va iubi vei simți asta fără sa fie nevoie sa l verifici.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Pentru ca esti o mare p...