| Mara6392 a întrebat:

Este normal ca într-o relație, fata să fie geloasă pe fetele care vorbesc cu iubitul ei?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nromal sa fii geloasa pe nimeni, fiindca gelozia este o boala psihica grava care distruge relatii si produce numai durere si dezamagire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc normal.
Daca esti intr-o relatie inseamna ca nu mai poti vorbi cu alti oameni wtf

| Freya1 a răspuns:

Da.Din perspectiva mea e normal dacă acestea nu ii sunt rude, sau nu au un motiv plauzibil sa vorbească cu el.Cum ar fi o colega sa ii spună ca îl chema șeful, sau sa ii ceara ceva etc.
Și nu cred ca tu te-ai referit aici la cele menționate mai sus, ci la conversațiile alea de pe rețelele de socializare etc.Ce din perspectiva mea da cu virgula mereu.

| sofisis a răspuns:

Depinde si ce fete si de unde. daca sunt necunoscute si flirteaza cu el...e normal sa fie deranjata.
Daca insa sunt fete pe care le cunoaste, colege, prietene sau vecine, nu. Nu e deloc normal.

| Lioana a răspuns:

E normal dar nu e bine ca ea sa-si manifeste gelozia. E bine sa o tina pentru ea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

NU e normal

| blackann a răspuns:

Da.

| AdioTPU a răspuns:

Dacă doar vorbesc chestii banale și nu flirtează, atunci gelozia e nejustificată.

| 120bulevard a răspuns:

Poate ai probleme de incredere si insecuritati, daca doar vorbesc nu e nicio problema, e o problema atunci cand ele flirteaza cu el si el le da curs, asta reprezinta un steag rosu mare intr-o relatie, atunci ai tot dreptul sa pui piciorul in prag si sa-ti manifesti starile si gandurile, comunicand, ajungand la un punct comun, o relatie buna se bazeaza pe incredere si respect si daca te-ar insela ar ascunde-o mai bine zic eu, daca il controlezi o sa-l faci mai redepe sa plece.

| Geo1987 a răspuns:

Îți spun eu ceva ca restul vad ca o dau cu nesiguranță. poate e și asta, nu zic nu, mai ales dacă ești la început. dar, cel mai mare adevăr știi care este? Un băiat care te iubește pe bune, dar aici ma refer la unul băiat ok nu la orice animal prost, acel băiat va evita sa vorbească și sa întrețină discuții cu alte fete tocmai ca să nu îți dea motive sa fii trista și sa te gândești ca îl pierzi. Va sta doar cu tine, maxim discutii scurte si care nu au legatura cu zona sentimentala/ privata. Problema aici însă este ca, risca el ca tu sa te plictisești de la atâta atenție și sa vrei sa îl schimbi. Răspunsul meu direct la întrebarea ta este ca trebuie sa fii atenta, deșteaptă, adică este bine ca simți pericolul. Mai rău este sa fii ignoranta și sa crezi ca nu se poate întâmpla nimic, sa vezi ca 100% se intampla. Dar e bine sa nu ai totuși încredere în nimeni și sa fii foarte atenta cu sentimentele ca dacă le pui unde nu trebuie o sa te doară rău.

| TheGentleman a răspuns (pentru Geo1987):

Serios? Și la serviciu/în comunitate ce faci? faci pe prostul sau pe mutul ca să nu-i dai motive? laughing laughing