| asd987654 a întrebat:

iubita mea vrea sa ma prezinte parintilor ei. Voi ce spune-ti ce sa le cumpar alor ei nu ma pot duve cu mana goala ce spuneti? Ce imi recomandati?

Ofer funda

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Depinde foarte mult de ce fel de parinti are acea fata.
Sincer,mie mi se pare un gest foarte frumos ce incerci sa faci tu aici dar daca as fii in locul tau cred ca as lua ceva (*un buchet mare de flori*) mamei fetei respective,atat.
De ce? Daca as incerca sa iau ceva pentru toata lumea atunci probabil ca ar crede ca ma dau mare sau incerc sa-i lingusesc *sa le cumpar fata cu cadouri*. Unii oameni asa vad lucrurile, de aceea nu e bine sa te complici foarte mult.

Totusi... daca vrei si daca ai un buget mai maricel atunci cred ca ar fi okay sa-i iei tatalui ei o sticla de bautura (eventual sampanie, vin, ceva ce crezi ca ii place) si mamei sa-i dai un buchet de flori sau pur si simplu sa cumperi o prajitura *tort din acela nu tocmai mic dar nici foarte mare* De ce asta? Pai cine stie ce alergii ciudate ar putea sa aiba mama? Daca duci tort atunci la sigur o sa-l manance cineva deci nu o sa se piarda. Plus ca florile o sa se ofileasca.
Faci ce vrei, eu mi-am spus doar parerea.
Bafta! Este dragut ce incerci sa faci, sper sa faci niste alegeri inspirate!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde in ce moment al zilei te cheama. Daca te cheama pentru cina, ai putea sa le duci o sticla de vin si mamei ei un buchet sau o cutie de bomboane. Da, ar fi un gest frumos sa le duci un cadou. Depinde si de ei, il pot vedea ca pe o buna educatie sau din contra, o forma de linguseala. laughing
O zi frumoasa!

| CristinaSNC a răspuns:

Pai cu maicasa scapi repede, aidca un buchet de flori si poate si o cutie de bomboane e sufiecient. Lu' taicasu; poti sa ii iei o sticla de vin sau altceva. Dar cel mai mult conteaza cum vorbesti cu ei. Cand o sa te prezinte, parintii ei probabil iti vor studia comportamentul, cam asta fac orice parinte laughing. Tu sa ai un comportament natural, sa nu pari stresat si sa fii respectuos. Totul o sa fie bine happy!

| Kenya a răspuns:

Un buchet de trandafiri pentru mama si pentru tata un ceas.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu zic sa-i iei mamei ei un buchet de flori si tatalui o sampanie

| DenisaKarolina a răspuns:

Mda pai mamei sale ar trebui sa ii duci flori si o ciocolata ^-^, si tatalui daca bea poti sa ii duci o sticla de vin happy sau daca nu. hmm. sau un cadou comun, o pizza sau doua de ce nu? laughing Sau mamei ii poti duce si un parfum happy si tatalui unul ^-^ si gata big grin

| IMPLICAT a răspuns:

Un buchet de flori pentru doamna e suficient, crede`ma.