| 3edu4rd09 a întrebat:

Iubita mea evită sa ma prezinte parintilor, vreun sfat? Dau funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,discuta deschis cu ea,intreab-o ce se intampla si evita sa faca acest lucru,din moment ce tu ai intentii serioase.
Sau sunt atat de putin interesati parintii cu cine umbla fata lor seara?
Pe de alta parte, iubita ta isi cunoaste familia infinit mai bine decat tine si, ca sa evite sa te prezinte parintilor, ceva nu e in regula.
Fie cu ei, fie cu tine.
Concluzia ramane aceeasi, discuta cu ea, acolo e solutia.

15 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da mai multe detalii. De cat timp sunteti impreuna? Daca e vorba de 2-3 luni mi se si pare ciudat sa faca asta. Apoi mai conteaza si varsta pe care o aveti. Prezentarile aceastea ar trebui sa aiba loc cand este vorba de o relatie cat de cat serioasa, ca daca ai 14-15 iar nu vad sensul pentru ca de obicei astfel de relatii nu tin pentru ca nu sunt serioase, dar, na, mai sunt si exceptii.

| Crackman a răspuns (pentru Aasdfghj):

Cum zice Domnu
Doar ca mai am de adaugat ca in situatia in care sunteti mari ea nu vrea nimic serios

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iarta-ma frate dar la varsta ta nu are trebui sa te ocupe prostiile astea, esti la varsta distractiei, esti student, e perioada in care experimentezi si strabati cat mai multe cearsafuri, sunt atatea fete, nu fi SCLAVUL SOTIEI. Distreazate maxim si uita de intentii serioase

| Violleta2022 a răspuns:

Care este motivul pe care-l invoca, cand te refuza sa mergi ai cunoaste parintii?
Cati ani aveti si cat timp aveti de cand sunteti impreuna?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vârstă are? De cât timp sunteți împreună? Ce vrei de la ea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E casatorita.
Mi-am amintit de o interventie de mai demult, la un tanar scandalagiu, care isi palmuise gagica. Am stat de vorba cu el, se calmase, si mi-a povestit cat de curva e aia. A spus printre altele, ca a dus-o acasa, sa o prezinte parintilor, iar acolo a aflat ca se cunosteau, pentru ca o adusese acasa si fra-su' rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca parintii ei nu te vor in relatie cu ea. Dar, tu ai prezentat iubita parintilor tai?

| Hammurabi a răspuns:

Și care e problema?
Ai treabă cu ea sau cu părinții ei?

| Goete a răspuns:

Chiar nu te cunosc parintii?
Si cine te-a crescut?
Si iubita ta cum iti cunoaste parintii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca evita asta deoarece parintii ei or fi persoane cu un comportament neadecvat sau poate ii este teama ca nu te vor accepta ca iubit al ei.

Ca sfat ti-as sugera sa o intrebi direct de ce evita asta, care anume sunt motivele iar pe baza raspunsurilor ei, vezi tu mai departe.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Nu e obligatoriu ca partenerii sa isi prezinte iubitul/a familiei lor. Probabil vrea sa vada cum merge relatia cu tine, sa ajunga la o anumita stabilitate in viata de cuplu cu tine, si cand va crede de cuviinta sa faca acest gest il va face. Stai linistit. Ai rabdare!

| wedonttalkaboutBruno a răspuns:

Poate nu e sigura ca va fi o relatie de lunga durata...de cat timp sunteti impreuna?

| TobbyUwU a răspuns:

Probabil ca, crede ca parintii ei te ar respinge, nu neaparat pentru ca nu ai fii frumos, ci pentru ca parintii ei poate sunt de stil vechi. Nu o lasa cu orice baiat

| 3edu4rd09 explică:

Suntem împreună de mai bine de un an, eu am 21 si ea 18. ideea este că am discutat cu ea si mereu îmi spune sa am rabdare, ca nu e momentul acum, pentru mine reprezintă un pas important mai ales ca m-am săturat sa ies cu ea pe furiș... Vreau sa afle o data pentru totdeauna despre mine si ca exist in viața ei

| greece12 a răspuns (pentru 3edu4rd09):

Sa ai rabdare, exact cum iti spune si ea.
Poate ca parintii ei sunt foarte severi, poate ca insista ca ea sa-si vada numai de scoala si considera ca are timp suficient sa isi faca o relatie, asteapta.
Pentru o fata de 18 ani lucrurile nu sunt intotdeauna usoare, ea incearca sa va multumesca pe toti, si pe tine si pe parintii ei.
Intelege-o si ai rabdare, la urma urmei sunt parintii ei, las-o pe ea sa aleaga momentul potrivit.