| kendy a întrebat:

Buna TpU m-am indragostit de un baiat. Cand ma vede ma saluta cu chestii de genu (ceauuuu sau iubireee) de undeva si cumva a aflat ca eu il plac. As vrea sa i-o spun personal as vrea sa il intreb daca vrea sa fim impreuna..imi este frica. Daca ma refuza? cum sa il intreb?

Răspuns Câştigător
| Siiimo a răspuns:

Pai daca ai ai prieteni care se inteleg bine cu el, te sfatuiesc sa vorbesti cu acei prieteni sa le explici ca iti place de X si ei sa incerce sa afle ce parere are baiatul acela despre tine...etc, si daca el refuza sa faca primul pas atunci punte tu lucrurile in miscare, intreaba-l tu. Multa bafta iti urez! :*:**:*

1 răspuns:
| sweetL3 a răspuns:

Incearca sa vb cu el p facebook si incet incet intreaba-l ce parere are despre tine, daca ar vrea sa iesiti la o plimbare... etc sau la inceput incearca sa iesi u cu el si alti prieteni ca sa poti sa il "studiezi" sau sa rogi o prietena sa fie atenta la el sa vada daca se uita la tine. bafta multa :*