| Gewww a întrebat:

Salut! Vin și eu cu o problema mai delicata puțin... Sunt anxios, ma simt inferior față de ceilalți deși știu ca nu sunt, și vreau sa-mi fac o relație, am o fată de care îmi place și este cam singura, ea este la fel de anxioasa și am vorbit cu ea o perioada, dar după am pierdut legătura unul cu celalalt, am nevoie de niște sfaturi cum as putea sa vorbesc cu o fata, cum sa încep o conversație, etc.
Mi se pare învechit și parca nu mai are farmec sa dai doar un mesaj cu buna ce faci sau chestii din astea, n am subiecte de discuție și etc. Știu ca nu m-am exprimat chiar atât de corect gramatical... În fine...
Nu vreau hate, vreau niște sfaturi utile! Apropo am 17 ani, sunt băiat și sunt la liceu. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intalneste fata si vorbeste-i!

Evita mesajele online ca nu le mai ia nimeni in seama, fiind deja stiute ca-s pierdere inutila de vreme.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai luat in considerare sa mergi la psihologul liceului? Nu trebuie sa platesti nimic, din moment ce inca esti elev.
Anxietatea nu te loveste asa de nicaieri, ci exista factori declansatori destul de clari.Si trebuie sa ii afli, altfel degeaba iti vor scrie niste straini de pe internet vrute si nevrute, caci tot nu vei rezolva.

| Gewww explică (pentru dullcat):

Nu cred ca am psiholog la liceul în care sunt eu.

| dullcat a răspuns (pentru Gewww):

N-ai nimic de pierdut daca te interesezi. Poti vorbi cu diriginta/dirigintele.