| Deliaa94 a întrebat:

ma confrunt cu o problema. Ce părere aveți dacă o persoana nu își dorește o relație cu cineva dar in schimb ii place sa petreacă ore la telefon sa vorbească și chiar și sa se vadă cu peroana respectiva? Ma confrunt cu o peroana de genul vb cu un tip dar mi-a zis ca nu vrea o relație dar in schimb ii place sa vorbim la telefon sau de curând m-am autoinvitat la el, el nu este din același oraș cu mine. Dar a zis ca ar vrea dacă m-aș duce la el! Nu știu ce sa mai cred! Adică a zis ca nu simte ca sunt eu persoana aia dar am văzut ca ii pasa de mine și îl interesează. I-am zis ca nu o sa-l mai caut și oarecum s-a enervat și l-a afectat chestia asta.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate nu vrea o relatie serioasa, poate ca a suferit in trecut

| SkyPilot a răspuns:

Poate fi o persoana care isi face greu prieteni si te foloseste pentru a-si satisface nevoia de socializare.
O relatie nu vrea, dar daca te duci la el, nu ar refuza o intalnire "romantica" big grin
Ce motive ai sa spui ca ii pasa de tine altele decat ca vorbeste cu tine si ca a acceptat sa te inviti la el?

| Deliaa94 explică (pentru SkyPilot):

Pai nu înțeleg de ce a acceptat toate lucrurile astea dacă nu vrea o relație cu mine! Adică îl văd ca ii pasa de mine și cu toate astea i-am zis ca nu o să-l mai caut dar la deranjat, s-a enervat.

| SkyPilot a răspuns (pentru Deliaa94):

Mie mi se pare ca profita de tine din motivele pe care le-am scris mai sus. Faptul ca s-a enervat in loc sa incerce sa te convinga cu vorbe frumoase ma face sa cred ca omul fie ca este foarte dominant, fie ca are niste probleme la cap. Nu asa se discuta cu o fata.
Tot nu ai spus de ce crezi ca ii pasa de tine. Ii pasa doar prin vorbe? Exista si ceva fapte?

| mentholinks a răspuns:

Pai nu vrea o relatie cu tine dar ti-ar trageo din cand in cand, eu asta inteleg. Plus ca isi face si mofturile de a vorbi cu o fata fara sa contribuie cu nimic. Daca tu ii oferi ce vrea e normal ca tine la tine. Si eu tin la masina cu care merg la munca si nici macar nu are vagin.

| Nilsson a răspuns:

N-ai de unde sa stii exact ce e in capul lui, poate vorbeste cu tine pentru a nu se plictisi sau vreau doar o relatie bazata pe relatii indime fara sa depuna prea mult efort.
Eu daca as tine la cineva m-as duce eu dupa acea persoana nu as astepta sa vina ea la mine.

| TronHD a răspuns:

Tine la tine intr-adevar, poate nu e pregatit pentru o relatie, te.ai gandit la asta?
Ii este frica pentru ca daca este prima lui relatie nu ar sti ce sa faca, sau poate te vrea ca prietena buna, eu spun sa ti legatura cu el, pacat sa pierzi ub asemenea om