| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa adresez o intrebare, si m-as bucura daca mi-ar putea raspunde cineva sincer.Ce faci atunci cand realizezi ca ai dat cu piciorul la o persoana care chiar tine la tine si pe care ai considerat-o si o consideri cea mai adecvata persoana in ati oferi dragoste, caldura si feiricire? I-am dat cu piciorul constient dar eram atrasa de alt baiat cu care am avut. o relatie de 1 luna si care nu a mers. Acum ma gandesc la baiatul acesta "perfect"care se simte afectat ca l-am alungat si nu vrea sub nicio forma sa vorbeasca cu mine. Oare nu vrea sa vorbeasca pentru ca inca tine la mine,din orgoliu sau care ar fi motivul? imi doresc macar sa putem vorbi,sa radem, sa glumim si de ce nu sa iesim la o plimbare, dar nu vrea sub nicio forma sa vorbeasca cu mine. Ce sfat imi puteti da?

11 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pai, in primul rand "l-ai ranit in sentiment" i poate asta o fi motivul, o fi suferit si nu vrea sa mai pateasca asa ceva o data. Ce e si mai nasol este ca l-ai ranit in orgoliu acolo unde doare cel mai mult, ii dai cu piciorul pentru altu' si acum vii la el ca si cum ar fi a5a roata la caruta. Acum este pur si simplu randul lui, nu te baga in seama, te evita, dovedeste-i ca meriti o a2a sansa. Cum? Asta chiar nu situ, totul depinde de tine, nu fi nici insistenta nici prea distanta. Daca il vezi ia-l deoparte spunandu-i a i sa ii explici ceva, sa fie clara toata treaba, iar dupa el decide daca e iarta sau nu. Ai grija sa iti alegi bine cuvintele.

Ce sa mai spun? Iti urez bafta si chiar imi pare rua pentru tine, dar, asta este, mai si gresim in viata!

| AnGeL a răspuns:

E destul de grav daca nu vrea sa iti vorbeasca poate ca ai fost prea dura...cel mai bine ar fi sa ii scrii un mesaj chiar si pe mess in care sa ii spui ceva gen:,, imi pare rau pentru tot ceea ce ti-am spus/ facut iar acum constientizes ca am gresit si as fi mai mult decat bucuroasa daca mi-ai accepta scuzele si am lua-o de la capat amandoi" sunt sigura ca iti va accepta scuzele daca a tunut la tine
in cazul in care te refuza opreste-te din a te mai gandi la el si incearca sa cunosti o persoana cat mai bine inainte de a o jigni gand-o la o partewinking

| milget a răspuns (pentru AnGeL):

Asta am facut! I-am dat un mesaj pe telefon dar nu mi-a raspuns.E foarte sensibil si bun si ma asteptam macar sa imi raspunda. Orice! Pe mess tot il intreb ce face.i-am zis ca imi pare rau si imi doresc sa vorbim si ca mi-e dor de el.Ideea e ca am mai vorbit cu el cat am fost cu baiatul asta o luna..Si nu stiu de ce acum nu imi mai raspunde.Cred ca el crede ca il iau de prost, gen acum ca m-am despartit de baiatul asta il caut. Dar chiar asta fac spre rusinea mea!

| elNino212 a răspuns (pentru milget):

Ce nu trebuia sa faci, era sa nu ii dai nici un mesaj pe nimic! Si nu sti de ce nu iti raspunde?! Ca nu ii oferi spatiul de care are nevoie. ti-am spus, il lasi sa astepte o perioada, dupa care actionezi.

| mona a răspuns:

Cred ca se simte tradat, de tinut posibil sa mai tina la tine pentru sigur nu i au disparut brusc sentimentele, si mai poate fi iar orgoliu care baietii pun pret pe el [mai lasa i timp sa si revina si sa i treaca supararea]

| Decebal a răspuns:

Rau ai facut! Oare asa se multumeste o persoana care era gata sa-ti ofere absolut totul? NU! El s-a trezit, acum vede bine si nu cred ca va mai dori sa vorbesca cu tine... TU NU ESTI PERSOANA DE INCREDERE!

| Annim a răspuns:

Si de mii de ori am auzit aceasta fraza de la fete : un baiat m-a place, insa eu il plac pe fostul si de aceea il resping bla blah blah,, acum m-am indragostit de el f*ck e asa de suuper. Nu este nimic superficial aici, nimic nu doare mai mult pe lume decit ignorarea, dar mai ales ignorarea si respingerea de catre persoana care o placi, acest lucru intr-adevar ustura... Nu astepta o minune din cer, pentru ca ea nu va veni, dupa o astfel de situatie cred vrea sa te uite cit mai rapid posibil, cere-ti scuze si spune-i ca vrei sa fiti impreuna cit nu e prea tirziu, nu-ti fie frica de sentimente, De ce sa nu risti?,, stii e ca la loterie daca ia-i biletul ai o sansa sa cistigi dar daca nu il iai cu siguranta nu vei cistiga. Stiu ca te astepti din start la insucces, dar asa teme nu pot fi ignorate, think about it|
laughing))

| elNino212 a răspuns:

Depinde si de timpul care a trecut de cand l`ai lasat balta. Parerea mea este ca daca ii oferi putin timp sa isi revina, dar nu chiar atat de mult incat sa uite de existenta ta, va fi o schimbare. I`al incet! Nu ii arata din prima ca vai vreau sa fim impreuna, ci incearca sa te atasezi de el incetul cu incetul. Vezi si tu, ai grija de tine si mult succes!

| sandra94 a răspuns:

Aici doar timpul va poate ajuta

| milget a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi!

| YuyLuc a răspuns:

Sa fiu sincera nu stiuhappy imi pare rau pentru tine! dar. cred ca exista ceva! big grin : Daca ati mai fost impreuna inseamna ca ambii frecventati anumite localuri, locuri si asa mai departe! Sobatting eyelashes cred ca ar trebui ca "accidental" sa te duci in locurile in care se duce el, sa te intalnesti cu el smug sau incearca sa il faci gelos! ca sa vada ce a pierdut! big hug :*