| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte demoralizata in ultimul timp, parca nimic nu mai are rost, incerc sa depasesc perioada asta dar parca nu reusesc. O sa incep prin a spune ca prima mea relatie a fost la varsta de 16 ani, a durat 1 an, toate bune si frumoase pana cand m-a lasat pentru alta. Am trecut peste asta, destul de greu dar am trecut. A doua relatie a durat 4 ani, s-a incheiat acum un an din cauza ca nu ne potriveam. Era o diferenta de 7 ani intre noi. Eu voiam iesiri in cluburi, el vroia sa stam doar noi 2 si atat. Acum ca privesc in urma imi dau seama ca ceea ce am avut noi nu s-a numit relatie. In 4 ani nu i-am cunoscut parintii, nu m-a dus macar o data la el acasa. Sa vina la mine, nici nu putea fi vorba, ai mei il cunosteau doar din vedere. In plus era foarte gelos, am aflat de curand ca facea scandal si daca unul dintre fratii lui se uita mai insistent la mine si ca au existat destul de multe episoade de genul acesta. In fine, cu greu am reusit sa pun punct relatiei pentru ca nu ducea nicaieri. In vara, m-am intalnit cu un alt baiat. Totul a fost bine, pana am aflat ca are logodnica desi el nega asta, bineinteles ca s-a incheiat totul, adica el a disparut fara sa imi dea vreo explicatie. M-am gandit mult timp la persoana respectiva insa am abandonat gandurile astea inainte de Revelion cand am cunoscut pe cineva la actualul meu loc de munca. Avea o relatie si stiam asta. A insistat sa ne intalnim intr-o seara si am acceptat. I-am explicat ca nu imi doresc aventuri si ca tocmai de asta nu are rost sa ne mai vedem. Dupa 2 saptamani m-a cautat iar, se despartise de iubita lui. Am inceput sa ne vedem din ce in ce mai des si totul s-a petrecut asa repede incat am ajuns sa stam zi si noapte impreuna pana intr-o zi cand a plecat si s-a incheiat tot, fara nici o explicatie, nimic. L-am vazut dupa un timp cu fosta, s-au impacat. Am incercat sa vorbesc cu el, sa aflu ce s-a intamplat, insa nimic, unicul raspuns pe care il primesc e "imi pare rau". E destul de frustant ca a plecat asa. Incerc sa trec peste tot dar de data asta simt ca nu pot, am vazut in el persoana de care aveam nevoie. Am ajuns la concluzia ca poate problema e la mine. De ce in viata asta nu poti avea nimic din ce iti doresti? Deja am inceput sa imi pierd speranta ca voi mai intalni pe cineva care sa nu ma dezamageasca.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca vrei mult mai mult de la viata decat ti se poate oferi.Cred ca ai facut o obsesie pentru asta. Ceva la tine strica relatia.Cu unul voiai numai prin club iar altuia i-ai stricat relatia pe care o avea deja.Noroc ca el a revenit cu picioarele pe pamant si s-a intors la persoana iubita.Analizeaza-ti comportamentul vizavi de prietenul/iubitul cu care esti intr-o relatie.

| BiancaMadalina93 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am stricat relatia nimanui, am aflat dupa ca are o relatie. Nu ma bag in relatiile oamenilor, stiu cum e, am trecut si eu prin asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru BiancaMadalina93):

Ok. Nu am vrut sa te judec gresit.

| foxsilver a răspuns:

Poate ar fi bine sa iei o pauza, sa nu mai intri o perioada de timp in nicio relatie, si sa te gandesti ce ai putea face cu viata ta, in afara de a ti-o complica, si astfel sa suferi.
Cunosc pe cineva care s-a bagat in tot felul de relatii pentru ca nu suporta singuratatea, dar bine tot nu ii era.
Personal, nu cred ca fericirea omului sta doar in a avea o relatie. Sunt multe alte lucruri ce iti pot oferi bucurii, fie ele chiar si de moment; dar cu cat sunt mai dese, cu atat mai bine.
Rabdarea e o virtute pe care multi oameni o refuza, dar cei care o au, nu cred ca au pierdut prea multe in viata.
Cat despre dezamagire..., fii pregatita in orice moment s-o intalnesti, caci teama de ea ti-o va scoate in cale mereu.
Mai bine incearca sa inveti din experientele pe care le-ai avut pana acum, si daca poti intelege de ce ti s-au intamplat unele lucruri, vei sti ce ai de facut in viitor.

| Lawliet14 a răspuns:

Dar noi cate tepe ne luam de la voi pana va maturizati? Ai incercat sa te rogi?

| BiancaMadalina93 a răspuns (pentru Lawliet14):

Draga mea, crede-ma ca sunt destul de matura. De la faptul ca sunt independenta financiar pana la faptul ca imi asum tot ceea ce zic si ce fac.

| Lawliet14 a răspuns (pentru BiancaMadalina93):

Sunt baiat. happy

| BiancaMadalina93 a răspuns (pentru Lawliet14):

Aaa, scuze big grin

| Cedry2k8 a răspuns:

Stai linistita ca o sa ai timp sa intalnesti un baiat potrivit. Cere-i sfaturi unei prietene mai apropiate, ea te cunoaste mai bine.

| EaSports a răspuns:

Unica prostie care o faci este ca te grabesti si faptul ca nu ai incredere in tine. NU trebuie sa spui ca nu vei intalni deja pe nimeni sau alte cuvinte de genul asta. Probabil ai intalnit acel ghinion care-ti destrama mereu fericirea. Daca am citit ca, cauti ceva serios pot sa cred ca esti si tu serioasa, deci, pot sa spun ca problema nu este in tine.