| MSM19 a întrebat:

nu prea stiu ce sa fac, uitati aici povestea mea:Era sfarsitul anului si era un concert de sfarsit de an la pian (fac pian si chitara) iar profa ne-a pus pe mine si pe un prieten de la chitara, sa zicem R, singuri in sala ca sa repetam.Am repetat de cateva ori si dupa nu stiu ce o zis si am inceput sa radem, si a tras un zambet din ala, nu stiu, mi-a tresarit inima.Bun,nu-l vad toata vara, la inceputul anului scolar, ma intalnesc din nou cu el, in scoala mea, ne-am intalnit pe hol (el nu era la scoala mea anul trecut), ne-am uitat ciudat unul la celalalt, ne-am oprit pentru o secunda, iar eu mi-am continuat drumul dupa.Il mai vad la teorie, incearca sa-mi atraga atentia, radem impreuna, ne batem, iar eu incepeam sa-l plac din ce in ce mai mult.Intr-o zi, m-am dus in biblioteca scolii, si ghci cine era acolo:R.De atunci am inceput sa merg in biblioteca in fiecare zi.Ne bateam ca de obicei, radeam, ne tachinam, ma atingea usor pe nas stiu ca suna ciudat da in fine).Si vine ultima saptamana din semestru.M-am hotarat sa-i spun ca il plac.Pe cand il vad ma ignora, nu ma baga in seama, imi mai spune doua vorbe, dar in rest nimic.Am fost devastata si nu pot trece peste.Am aflat si ca-i place de o fata care e de la fosta lui scoala.Nu stiu ce sa fac.Ce sa fac? Ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| Crystycoolboy20 a răspuns:

Crede in iubire, si nu uita speranta moare ultima.Mult noroc.

4 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

Mai sunt baieti pe planeta asta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

mai sunt si altii, inseamna ca nu te merita.

| 20thoughts a răspuns:

Buna,
Spune-i ce simti tu... poate ai noroc.
Craciun fericit! happy

| Dolyta a răspuns:

Poate te considera o prietena buna si ii place sa petreaca timp cu tine. daca tu te.ai indragostit asta e... daca un baiat se poarta fumos cu tine, radeti si ii place sa petreaca timp cu tine nu inseamna ca te iubeste sau ceva. doar te place ca prietena. asta e... mi se intampla si mie acelasi lucru. trebuie sa trecem peste. bafta! :*