| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac ma simt aiurea. Simt ca am intrat in depresie dupa o despartire care nu o inteleg.Ma doare capul zilnic si ma gandesc mereu la el. S-a despartit de mine cu un pretext aiurea.Gen : sunt o persoana buna si nu vrea sa ma faca sa sufar pentru ca nu merit. Mi-a zis ca nu are un viitor cu mine, ca el daca ar vrea sa plece in strainatate cu mine ca un cuplu nu poate pentru ca eu sunt invatata cu mama si nu pot sa o las....sii ca planurile noastre sunt diferite, dar aman2 aveam candva planuri sa plecam in Bucuresti pentru o viata mai buna..Nu stiu de ce zice ca avem planuri diferite.Mentionez ca am 22 de ani si el la fel. Faza este ca eu m-am atasat, obisnuit si indragostit de el mult chiar daca relatia noastra a durat o luna.Ne vedeam aproape zilnic si vorbeam pana dimineata pe facebook.M-am indragostit de el fara sa vreau. Vorbea cu mine frumos si ma respecta.El m-a intrebat de cateva ori daca sunt indragostita de el, ca vede asta in ochii mei, dar eu am negat pentru ca nu voiam sa-i creasca "cornite".Si chestia e ca mi-a zis mai bine ca ne despartim mai devreme si bine ca nu a trecut luni sau ani, ca atunci sufeream si ne dateam seama ca am pierdut timpul degeaba.Eu cred ca are pe alta. Mi se pare un pretext aiurea.Mi-a zis sa ramanem amici, ca pot sa ii scriu oricand... dar eu nu pot. pentru ca voi suferii mai rau..Nu vreau sa ma mai gandesc la el.iar o impacare nu exista mi-a spus clar.

8 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, tu il iubesti dar el pe tine nu, dupa o luna nu poti spune ca nu poti trai fara el, bucura-te ca nu ai pierdut mai mult timp cu cineva care nu te merita si treci mai departe

| anonim_4396 explică (pentru Felys):

Stiu ca pare ciudat ca intr-o luna sa simt ceva, dar eu sunt genul de persoana care pune suflet repede.

| Lawliet14 a răspuns:

Fii atenta! Un pretext aiurea doare cel mai mult. Nu fa ca altii, insista foarte mult la acea persoana ca ea sa-ti spuna adevarul! Sau gandeste-te ca acea persoana nu te merita. Altfel dai in depresie... Oameni de nimic peste tot!

| raluk27 a răspuns:

S-a despărțit de tine într-un mod care suna frumos. Ori nu te-a iubit niciodată cu adevărat, ori a pus ochii pe altcineva. Nu trebuie sa intelegi motivele. Multi se despart fara nicio explicație. Invearca sa te obișnuiești cu ideea ca nu te-a vrut. Nu e vina ta. Si nu incerca sa ii scrii, ca mai mult rău iti faci. Timpul le vindecă pe toate. O sa-ti mai scrie, dar sa nu te iluzionezi ca vrea ceva. O sa vrea doar sa te provoace.

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Asa e.Ai dreptate. Multumesc

| kandaraki a răspuns:

Priveste situatia astfel, cu toate ca ti-e greu, ai aflat acum ca omul te poate lasa balta in situatii cand iti este bine cu el, gandeste ce ar fi fost in viitor daca te-ar fi lasat balta si ati fi avut ceva mult mai mult impreuna, un copil spre ex. faptul ca te-ai deprins cu el denota ca te-ai atasat de el, il vei uita peste un timp, gandeste ca a fost o lectie de viata!

| e1xtz a răspuns:

M-ai pierdut acolo unde spui ca ati fost o luna impreuna.
Aceasta nu a fost o relatie...
In mod normal ar trebui sa iti treca asa cum a venit, adica destul de repede.

| RoroLulu a răspuns:

Stiu cum e... Sorry, da tipu' chiar nu te-a vrut :/. Adica, frate, eu daca as fi fost in locul lui si te iubeam cu adevarat te luam cu tot cu maica-ta si nu stiu incercam sa ne rezonam planurile..., dar pana la urma suntem oameni, oamenii au suflete naive. Eu zic ca a fost ' o lectie de viata', banuiesc ca pe la 22 de ani iti incepi ' viata amoroasa '. Si da, iarasi spun ca stiu cum e - super greu - sa uiti de cineva, il vrei inapoi, il iubesti, dar din pacate sentimentele nu sunt reciproc. ( din cate am inteles din cuvintele tale ). Mda pana la urma " un sut in fund, un pas inainte ". Eu sper sa nu te lasi cu coada intre picioare ( desi am vazut ca esti o fata puternica ), ci sa inveti din aceasta intamplare. Bafta in continuare! happy.