| MyraGabrielle a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac, tatăl meu vitreg nu ma suporta si mereu ma cert cu mama din cauza lui, mama vrea sa se desparta de el dar la mijloc e fratiorul meu mai mic, care este si copilul lui, problema este ca înainte mama ii mai spunea sa nu vorbească urat cu mine dar acum, acum îl " pupa-n dos " toată ziua si mereu ma pune sa stau cu fratele meu ca ei sa plece dar cand vreau eu sa merg sa ma plimb cu mama el incepe sa urle, a-si merge la tata dar la el e situația mai complicata, iar mama imi spune ca daca merg la el sa rămân acolo, nici nu va inchipuiti cat rău ne-a facut tatăl meu vitreg.
Amintirile cu el sunt atât de amare, mereu sparge ceva, in vacante o ia complet razna si ne amenință, chiar si acum trebuie sa stau cu fratele meu pentru ca ei sunt plecați, am incercat sa nu îl bag in seama dar atunci vorbește si mai urat si tipa.
Va rog, am nevoie de păreri.

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Ar trebui să se despartă de el.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| TofanCristi a răspuns:

Eu zic să se despartă mama ta cu el dar să ţineţi legătura măcar de dragul celui mic.