| Andreeaxdxo09 a întrebat:

parintii mei se poarta urat cu mine mai mereu ma jignesc si nu ma sustin in nimic, ba chiar imi jignesc si prietenii.In fine, am o prietena foarte buna si mereu am povestit cu ea ce patesc cu parintii si mama ei stie de asta si a vorbit cu un asistent social sa vorbeasca cu mine doar ca imi e frica de ceea ce se va intampla si am un caine de care m am atasat ce sa fac.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la psiholog, chiar ajuta si e bine ca ai sansa asta. Exact pentru motivul ca ti-e frica sa te duci ar trebui sa te duci. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu psihologul si cere-i sfatul despre parintii tai si ce ar trebui sa faci.
Cat despre caine, nu vad unde bati, cainele fiind o responsabilitate in plus iar in situatia ta, iti complica viata.

| mihai69 a răspuns:

Nu știu de unde a apărut... psihologul în răspunsurile „campionilor" de mai sus, dar mă rog.
Asistentul social va vorbi mai întâi cu tine și apoi va analiza cazul și în funcție de concluzii, va merge mai departe. Fie va vorbi cu părinții tăi, fie te va trimite el la un psiholog (o fi de la tine problema - noi nu putem ști), fie va anunța alte organe îndreptățite să acționeze dacă vede că ești supusă unui abuz mai grav. Dar vorbește cu el / ea și fii sinceră, așa cum ai fost cu prietena ta! Te va ajuta mult.

| Clorox a răspuns:

Nu inteleg de unde naiba a aparut catelul in poveste dar iti sugerez sa te duci, este foarte bine sa vorbesti cu un psiholog, te ajuta foarte mult...
In viitor sper sa-ti fie bine, noi nu putem face nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Ervin_Mert_1994 a răspuns:

Sa te duci sa vb cu aceea asistenta sociala poate te va putea ajuta sa te muti