| Cocki a întrebat:

Sambata, mama mea trebuie sa plece inapoi in Italiasad. Si ea e plecata de 9 ani acolo. M-a pus sa aleg : sa plece sau sa ramana in tara. Eu nu vreau sa plece = ca sa stau langa ea, dar nu vreau sa ramana = ca apoi nu mai avem nici un ban. Ce ziceti? Cum sa fac sa fie perfect? Dau fundita

9 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
T einteleg perfect,voi sunteti copii,care la varsta voastra aveti mult de uferi din cauza plecarii parintilor in starinatate,dar daca e sa gandim logic,ce poate face in tara,daca nu are serviciu,din care sa va intretina?
Trebuie sa gasesti o cale de mijloc, tu te poti duce in vacante la ea, ea mai vine acasa si uite asa...important e ca tu sa stii cum s o faci fericita si multumita peste hotare, adica sa i rasplatesti efortul ei, p[rin invatatura.prin respect si buna purtare.
Daca tu ii arati lucrurile astea, ea se va gandi ca tot ce face, a avut un mare beneficiu si tu vei iesi un om.
Succes pe mai departe!

| doc69 a răspuns:

Ce iti strica sa vezi cum mai e si in alta parte? e o experienta iar daca te trage ata inapoi vii inapoi care e problema?

| swagMeOutBitch a răspuns:

Si mama mea e plecata, dar eu m-am obisnuit. daca vr cu adevarat sa raman de ce nu ii spui cat de greu o sa ii fie fara ea, va intelegekiss*bafta

| olian a răspuns:

Las-o sa plece, cum ai stat deja 9 ani mai poti sta si de acum inainte, stiu ca e greu dar trebuie sa fi tare.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa plece, daca ii spui sa ramana vei regreta in viitor daca ii vei spune sa ramana. Asta ar fi alegerea ideala.

Răspuns utilizator avertizat
| Cireașăăăă a răspuns:

Pff te inteleg perfect... Mai bine i-ai spune sa plece chiar daca va este greu sa stati departe una de cealalta.In tara se castiga putini bani.Ati putea vorbi pe mess pe webcam cu ea. Timpul trece...Gandeste-te ca ai rezistat noua ani fara ea.Vei reusi in contiuare sa rezisti deoarece esti puternic/a. happyTimpul si deciziile bune le rezolva pe toate.

| OnixXdd a răspuns:

Și nu-și poate găsi nimic de lucru aici? Convinge-o măcar să mai caute puțin un serviciu. Poate are noroc.

| pinguin_2568 a răspuns:

Perfect nu exista! Doar o parte buna si una rea partea buna vei fi cu ea! partea rea vei pleca de langa prieteni!
Poti merge cu ea vei pierde mai puti si la urma urmei iti iubesti mai mult mama decat prieteni, nu? Mama ta te va lua cu ea daca nu lasa-o sa plece