| mirunaaa96 a întrebat:

Saptamana viitoare plec la mare, da doar cu tata. Ce sa fac sa nu ma plictisesc acolo? Adica o sa fiu cam singura ca de obicei is obisnuita sa stau cu prietenele da acolo nu o sa am. Ce sa fac ca sa ma distrez cat mai mult? Chiar si cu tata :p.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare tare dragut ca mergi doar cu tatal tau. Si eu as fi putut sa ma duc doar cu el, dar l-am refuzat pentru ca m-as simti destul de jenata sa fiu pe plaja cu tata, in timp ce ceilalti de varsta mea sunt cu gasca de prieteni. Desigur ca nu e nimic in neregula cu asta, multe persoane o fac, dar nu-mi place mie. In orice caz, uite aici cateva solutii ca sa nu te plictisesti :

* Ia cu tine o carte buna pe care sa o citesti pe drum, sa treaca timpul. Iti recomand seria " Fortele Raului Absolut" de Kelley Armstrong. O poti comanda online, sunt 3 carti si fiecare costa in jur de 15 lei. Daca nu-ti place sa citesti carti, ia cu tine niste reviste. Bravo si Bravo Girl sunt preferatele mele.
* Sa nu-ti lipseasca mp3-ul sau telefonul pe care sa asculti muzica la casti.
* Daca ai, ia cu tine un laptop. Poate te uiti la un film pe el seara cand esti in camera si te plictisesti. De obicei televizoarele din hoteluri sunt nasoale si nu prind intotdeauna toate programele care imi plac.
* Ia cu tine un caiet pe care sa desenezi tot felul de chestii. Ajuta la plictiseala.
* Fa un jurnal in care sa notezi tot ce ai facut in ziua respectiva la mare. Cand o sa ajungi acasa, o sa citesti cu mare placere notitele acelea.
* In fiecare seara sa suni niste prietene sa mai povestiti. Asa nu se racesc relatiile dintre voi, si va mai alinati plictiseala una alteia.
* Du cu tine un joc cum ar fi Monopoly. E copilaresc, dar asa mai faci sa treaca timpul, si te mai distrezi cu tatal tau intr-un mod putin diferit.

Bafta si distractie placuta! big grin

3 răspunsuri:
| FrancezuRO a răspuns:

Parerea mea este : stiu ca nu prea ai de ales si chiar trebuie sa mergi cu tatal tau happy! eu iti propun sa faci ce faci de zi cu zi sa nu te simti intr-un alt loc, chiar daca sunt straini nu iti fa griji happy! stai frumos cu tatal tau pe plaja si te relaxezi nu trebuie neaparat sa intrii in discutii cu el daca te simti jenata pentru ca esti cu un om mai mare in varsta ^^! Trebuie sa iti gasesti prieteni si pe acolo, peste tot iti poti gasi prieteni happy! in legatura cu distractia nu stiu ce varsta ai dar daca era dupa mine ma duceam intr-o discoteca ceva si asa imi faceam multi prieteni big grin! Te poti distra si in apa, pe plaja, cred ca este si un parc de distractii peacolo pe undeva depinde un mergi happy! Totusi in timp ce fac itoate lucrurile astea o sa te simti c-am aiurea pentru ca erai obisnuita sa le faci cu prietenele tale happy! (stiu cum este) nu iti fa griji simtete bine si nu te descuraja doar pentru ca esti cu un om mai in varsta! Iti urez multa bafta la plaja sa te bronzezi frumos si sa vi acasa cu zambetul pe buza ^^! BAFTA.

| Reeka a răspuns:

Relaxeaza-te,ai sa vezi cum timpul trece mai repede decat ti-ai inchipuit!
Bronz,soare,baieti/fete de varsta ta, Aqua magic, faleza. nu te poti plictisi!
Provoaca-l pe tatal tau la o calatorie in timp, faceti lucruri copilaresti, ia-l la tobogan, stati si la o bere impreuna chiar.
De asemenea, iti sugerez sa lasi telefonul, laptopul si tot ce te tine la curent cu ce se intampla in orasul tau.
Cat stai acolo rasfata-te si profita de timpul petrecut cu tatal tau!
Distractia o sa vina de la sine, ai sa vezi! happy

| CRISS69TM a răspuns:

Du-i o tipa si pe urma poti sa faci ce vrei.fiecare cu ale lui.va fi cea mai frumoasa vacanta, pentru fiecare.succes.