| Dreamer12345 a întrebat:

se apropie ziua meaaa, si ma gandeam ca vreau un cadou, dar nu stiu ce anume, ce as putea sa ii cer tatalui meu sa imi cumpere, care a divortat de mama si cam nu cheltue niciun ban pe mine tot anul'. Ma gandeam sa ii cer un cadou, dar nu stiu ce anume. Ma puteti ajuta va rog? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Latky a răspuns:

Cati ani ai in primul rand? ca sa stim ce sa iti sugeram, daca ai undeva la 16-18 ani ai putea sa ii ceri u telefon destept gen iphone5 sau S4, sau un laptop, tableta, un aparat foto profii... depinde de varsta ta si de dorintele tale

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Carti, culegeri, o haina sau o pereche de incaltaminte de care ai mare nevoie. Tatal tau este obligat sa-ti plateasca pensie alimentara, daca nu o face, legea il poate obliga.

| anonimg a răspuns:

In situatia descrisa de tine, singurul lucru pe care i-l poti cere este sa iti cumpere o Biblie.
In ea se va gasi ca parintii tai sunt sub condamnarea lui Dumnezeu din pricina ca au divortat; vor fi aspru judecati pentru ca nu au stiut cum sa isi creasca in dragoste fiica pe care au primit-o de la Dumnezeu -si de asemenea intreaga familie; in ea vor gasi scris ca daca nu se vor intoarce la Dumnezeu vor pierde viata vesnica; vor gasi scris ca daca nu vor lua decizia de a trai frumos si placut inaintea lui Dumnezeu si inaintea oamenilor vor avea aceeasi soarta ca si dobitoacele pe care le tai; in ea vor gasi ca ura si dusmania fac din inima omului un pamant pustiu si viata un calvar; vor gasi scris ca daca un om nu este fericit pe acest pamant, atunci este mai ferice de o starpitura care nu s-a nascut decat de omul acela; in ea se gasi scris ca daca parintii nu isi vor intoarce inimile spre copii si copii inimile spre parinti, atunci mai bine nu ar fi existat familia aceea. Dar mai presus de toate, in ea se va gasi ca Dumnezeu Si-a dat viata pentru ca omul sa traiasca; si pentru lucrul acesta El inca ne asteapta...

| Dreamer12345 explică (pentru anonimg):

Sunt inpotriva religiei, chiar pentru lucrurile enumerate de tine. happy

| andru10best a răspuns:

Un animal de casa, o vacanta, o tableta, un lantisor de aur, etc.

| ionutss a răspuns:

Pai tu stii ce ai nevoie...dar ar trebui sa te gandesti si la situatia financiara a tatalui tau. Daca tot anul nu ti cumpara nimic sau asa crezi tu ca nu investeste nimic in tine poate nu i si permite sau poate divortul l a lasat falit. Nu inseamna ca nu vrea el sa ti cumpere nimic. Cand stai de vorba cu el bate un apropos la ce ti ai dori si daca o sa si permita o sa ti cumpere. Daca nu si permite i ti va cumpara ceva cu siguranta chiar daca nu ce ti doresti tu. Si poate cand va avea bani i ti va lua si ce ti doresti tu.

| ClauA17 a răspuns:

Timp pentru tine

| Malinutza99 a răspuns:

Pai... un telefon, un laptop, o tableta...

| Dreamer12345 explică (pentru Malinutza99):

Am, de toate. happy

| Malinutza99 a răspuns (pentru Dreamer12345):

Ok...

| Melissa-Aylin_Dumitrascu_1992 a răspuns:

Depinde de ce iti doresti tu. Sau de cati ani ai. Daca esti pasionata de poze o camera foto. Daca iti place sa stai pe calculator un laptop. Ceva care sa iti placa tie