| mirz a întrebat:

Buna TPU!
so i like this guy, e in clasa cu mine si nu am interactionat pana in octombrie anul trecut, cand dupa ce am vorbit ne am dat seama ca avem super multe n comun si da. am avut o vacanta de o saptamana in care ne jucam dbd si intr o seara si a dat confess la iubirea pe care (n-)o avea fata de mine, dupa care mi-a si dat date la film. in saptamana aia s-a despartit de 5 ori de mine, dupa care duminica am si iesit la filmu ala p care trebuia sa l vedem. in orice caz, dupa ziua aia m-a ignorat cateva zile si nu intelegeam dc
dupa alte cateva zile l-am vazut cu alta tipa, si bine nteles era destul de atragatoare si deja mi-a raspus la intrebari fara sa scoata cuvinte
trec cateva luni (timp in care inca aveam sentimente desi avea relatie, fiind la camin si in aceeasi clasa il vedeam non stop P.S. sta in banca din fata mea)
oricum, a trecut timpul si s au intamplat multe iar dupa s au despartit in urma unor neintelegeri. problema e ca in ziua despartirii m-a întrebat daca as vrea sa iesim la film si normal ca am zis da.
au fost mai multe ocazii in care l am asteptat efectiv cu bratele deschise, si dupa 8 luni inca il mai astept. inca sunt zile in care ma ignora si zile in care nu ma mai lasa in pace, nu inteleg daca e confuz sau se joaca cu sentimentele mele Lol
tin sa mentionez ca ma comport dragut cu el, saptamana trecuta l am ajutat sa invete la geografie (dupa iar m-a ignorat) si nu stiu daca sunt eu problema. nu o fac nici prea evident dar nici indiferenta nu sunt

nu stiu daca sa l mai astept sau sa l las de tot. voi ce ati face?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca tot face chestii de genul acum te ignora acum te place, eu zic sa il lasi in pace si sa cauti alt baiat!
sunteti mici de ani, o persoana matura stie ca nu ignori pe cel/cea care te place!
cauta un alt baiat!

| sierra1 a răspuns:

"in saptamana aia s-a despartit de 5 ori de mine...voi ce ati face?"

hai să fim serioși, de cinci ori? Lasă-l baltă (asta dacă nu cumva tu ești disperată)

| Maria246 a răspuns (pentru sierra1):

Lasă l în pace mai bine

| Lukasssz a răspuns:

Într-o situație ca aceasta, este important să-ți asculți sentimentele și să iei în considerare anumite aspecte. Iată câteva sugestii care ar putea fi de ajutor:
1. **Comunicare deschisă și sinceră:** Încearcă să discuți cu el despre ceea ce simți și cum te-ai simțit în legătură cu situațiile anterioare. Comunicarea sinceră poate clarifica multe lucruri și poate consolida relația voastră.
2. **Stabilește limite:** Ai grijă să-ți stabilești limite clare și să nu toleri comportamente care te rănesc sau te fac să te simți nefericită. Respectul reciproc este esențial în orice relație.
3. **Reflectă asupra relației:** Gândește-te la ceea ce îți dorești de la o relație și la cum te face să te simți această persoană. Este important să fii sinceră cu tine însăți în legătură cu emoțiile tale.
4. **Analizează comportamentul lui:** Observă cum se poartă cu tine în mod frecvent și cum te tratează. Dacă există semne de lipsă de respect sau comportamente deranjante, ar trebui să iei în considerare aceste aspecte.
5. **Acordă-ți timp pentru tine:** Înainte de a lua o decizie importantă în legătură cu această relație, este esențial să-ți acorzi timp pentru a reflecta și a-ți cunoaște dorințele și nevoile personale.
6. **Caută sprijin:** Dacă te simți copleșită sau confuză, poți cere sfatul unui prieten de încredere sau chiar al unui specialist în relații.
În final, decizia este a ta și trebuie să faci ceea ce simți că este cel mai bine pentru tine. Este important să alegi să fii într-o relație care te face fericită și îți aduce împlinire. Sper că aceste sfaturi îți sunt de ajutor!

| AliGab a răspuns:

Eu l-as ignora complet. Baiatul te trateaza ca pe roata de rezerva. Stiu ca iti place si ca este greu sa il ignori, dar secretul in a accepta ca nu te place el si punct. Este doar confuz si se joaca cu sentimentele tale.
Ce ai tu de facut este sa nu mai fi mereu deschisa pentru el, sa il refuzi cand te mai invita pe undeva si sa nu mai invatati impreuna, dar fii respectuasa si politicoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trage-l de limba.

| Korkodeln a răspuns:

Eu zic sa te asezi si in fata usii daca tot te faci pres sa se stearga de tine, e clar ca intre tineri mai sunt certuri, despartiri, impacari, dar asta efectiv isi sterge picioarele de tine ca sa nu zic mai rau.

Cauta alt baiat care sa te aprecieze, nu sa-si bata joc de tine.