| anonim_4396 a întrebat:

sotul meu a plecat acum 2 zile in Grecia. si as vrea sa primesc niste sfaturi pentru ca ma simt nasol fara el si imi vine sa plang un continuu. A spus ca nu sta mai mult de o luna. Dar deja imi este foarte dor de el. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti mai mult la motivul pentru care a plecat - ma gandesc ca a mers sa lucreze ca sa aveti tot ce va trebuie. Daca te iubeste mult, atunci sa stii ca plansul tau ii ia toata puterea si il deprima, deci trebuie sa fii tare! A mers cu un scop si scopul e nobil! Gandeste-te ce ma fac eu fiindca iubitul meu a murit si ca oricat de dor mi-ar fi de el si oricat as vrea sa-l vad, tot nu va mai veni inapoi! Sotul tau va veni peste o luna inapoi, veti avea o viata fericita si veti fi impreuna pana la 100 de ani. Eu... ma straduiesc sa-mi umplu timpul cu: serviciu, scoala, alta scoala, TpU si alti prieteni si colegi, casa si treburile casnice si restul somn! Ma gandesc ca daca voi invata bine, ii voi ajuta pe ceilalti si el este in fiecare dintre ei! Eu te inteleg ca te simti nasol fiindca si eu am fost plecata departe de casa si ma gandeam la cei de aici, dar mereu imi spuneam ca pentru ei am plecat ca sa ii pot ajuta si sa nu duca lipsa de nimic. Acasa nu putusem sa castig nimic, cu toate ca am o multime de diplome si-s o fata exceptionala - nimeni nu vrea in firma lui pe cineva mai destept ca el! Acum lucrez, dar castig putin si cheltuielile sunt mari, banii mergand la Banca! Deci, capul sus si fii tare - sotul tau vine in curand acasa, iubitul meu, care ma ceruse in casatorie si l-am refuzat (inca o mare prostie pe care o regret!), nu mai revine niciodata! Cand simt ca-s finish ma duc pana la cimitir, aprind o lumanare si-mi vine sa plang, dar lupt! Un blestemat AVC l-a facut knock-out! Toata puterea intregului Univers sta in sufletul si gandurile noastre si numai noi ne putem face fericiti sau realmente tristi, gandind negativ! Te imbratisez!

3 răspunsuri:
| tomthecat a răspuns:

Ca să nu te mai plictiseşti şi să nu mai plângi, citeşte o carte excelentă şi nu vei regreta (aştept impresiile tale) :

http://tomisthecat.ro/credinta-adevarata-iosif-ton/

| anonim_4396 explică (pentru tomthecat):

Foarte frumos. multumesc!

| kissbacau a răspuns:

Aduna-ti Prietenii sau macar unul din ei si petrece ceva seri impreuna cu ei/el/ea... o sa treaca mult mai usor.